נפגש היום (ב') עם יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני בלשכתו. השר הציג בפניו את הישגי המשרד, אשר החשוב שבהם עבר במסגרת מרתון הדיונים בין חמישי לשישי בשבוע שעבר. בדיונים השיג השר אלקין תוספתי חסר תקדים מהאוצר, של כחצי מיליארד ש"ח, שמטרתו טיפול במפגעים הסביבתיים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. התקציב יגיע בנוסף למקורות הפנים-משרדיים של הגופים השונים השותפים להחלטה זו.

מפחמה באזור השומרון. צילום תנועת 'רגבים'
מפחמה לא חוקית בשומרון. צילום תנועת 'רגבים'

 

בפגישה דובר על המפגעים הסביבתיים הדרמטיים שקיימים ביהודה ושומרון בתקופה האחרונה הכוללים בין היתר: בשטחים פתוחים, ועוד, הפוגעים הן בסביבה והן בבריאות אזרחי ישראל המתגוררים ביהודה ושומרון ובכלל הארץ ועל החשיבות שבטיפול בהם לרווחת ההתיישבות וכלל תושבי מדינת ישראל. השר הנחה את צוות משרדו להכין תכנית עבודה מסודרת לטיפול במפגעים, במקביל לישיבות עבודה נוספות שיתקיימו בקרוב עם ראשי מועצת יש"ע וגורמי מקצוע הבקיאים בתחום, על מנת להכין את התכנית לפי הצרכים האמיתיים בשטח.

השר אלקין אמר כי מהרגע הראשון שנכנס לתפקיד הוא "מודע להזנחה הנוראית בנושא המפגעים הסביבתיים ביהודה ושומרון. מדובר בנושא שפוגע באופן אנוש בקרקע, באוויר ובמים ומשפיע על איכות חייהם של אזרחי ישראל תושבי . בפועל אין גבולות אמיתיים בארץ ישראל כולה ולכן אחת המטרות שלי זה להביא לשינוי דרמטי שישפר את רמת החיים של התושבים ויסייע רבות לסביבה.

השר אלקין עם דורני. צילום: מועצת יש"ע
השר אלקין עם דורני. צילום: מועצת יש"ע

 

לדבריו של אלקין, "היום, יותר מתמיד, אנחנו קרובים לשלב הביצוע והולכים לקראת החלטת ממשלה בסכום חסר תקדים של כחצי מיליארד ש"ח. תושבי יהודה ושומרון אינם תושבים סוג ב' ואני מתכוון לתת עדיפות גבוהה לטיפול במפגעים הסביבתיים ביהודה ושומרון ומתן פתרונות ארוכי טווח. יחד עם ראש מועצת יש"ע חננאל דורני וראשי הרשויות ביהודה ושומרון נשקיע מאמצים רבים לקדם את הנושא במהרה".

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני אמר כי הוא "מודה לשר אלקין על פעולתו הנמרצת למען ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. זהו נושא חשוב מאין כמוהו אשר עתיד לשפר את חייהם של כל תושבי האזור ושל כל תושבי מדינת ישראל. במלאת שנת היובל לחידוש ההתיישבות, אני שמח שההבנה כי אנחנו כאן כדי להישאר הופכת למעשית והשר אלקין פועל ומניח את אבני היסוד להעמקת אחיזתנו בארץ".

מפחמה בצפון השומרון. צילום: תנועת 'רגבים'
מפחמה לא חוקית בצפון השומרון. צילום: תנועת 'רגבים'
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.