ביהמ"ש המחוזי בבאר שבע השית היום עונש של 7.5 שנות מאסר ומאסר על תנאי על , ערבי-ישראלי מטירה, אחד ממתכנני הפיגוע בסניף "" בבאר שבע בו הועסק.

היעד: בסניף 'קינג סטור משהאדאווי' בבאר שבע. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על פי כתבי האישום, בתגובה להוצאת ארגון '' מחוץ לחוק בנובמבר 2015, מסרי, אשר היה מזוהה עם '', חבר לפיראס אלעומרי ולמחמוד לוויסי, פעילי התנועה האיסלאמית אף הם, ולעבדאללה אבו עייש, במטרה להוציא לפועל פיגוע טרור במדינת ישראל באזור הדרום, כאות תמיכה בתנועה האיסלאמית.

מכתבי האישום עלה כי מסרי, וכן לוויסי ואבו עייש הועסקו כולם ברשת הסופר מרקט "קינג סטור אלמשהדאווי", ומכאן היכרותם. השלושה החליטו לבצע פיגוע טרור בישראל אשר יכוון נגד חיילי צה"ל. המתווה המתוכנן לפיגוע הטרור היה פיגוע בתחנת אוטובוס או בסיס צבאי באמצעות ירי על החיילים, דריסה, דקירה וכו'.

מסרי הודה והורשע במסגרת בביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה שעניינן קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה והחזקת נשק, והצדדים טענו במשותף לעונש מוסכם של 7.5 שנות מאסר. בית המשפט המחוזי אימץ את הסדר הטיעון והטיל עליו את העונש המוסכם של 7.5 שנות מאסר ומאסר על תנאי.

שבתחילת חודש יולי גזר ביהמ"ש את דינו של הנאשם פיראוס אלעומרי ל-8 שנות מאסר בפועל, מאסר מותנה וקנס בסך 10,000 ₪, ובמסגרת גזר הדין קבע כי הוא היה "הרוח החיה" בביצוע העבירות. גם במקרה של אלעומרי גזר הדין הושג במסגרת עסקת טיעון. אבו עיאש, אשר חלקו בפרשה היה שולי יותר לטענת בית המשפט, הורשע בעבירה של חיפוי ונדון ל-30 חודשי מאסר בפועל. התיק בעניינו של מחמוד לוויסי טרם הסתיים.

ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.