תושבי עוטף עזה שציפו לסוף שבוע שקט על רקע דיווחים על הסדרה מתקרבת התאכזבו לגלות שלא רק שלא הגיעה רגיעה, בסוף השבוע נרשמה הסלמה חמורה באירועים בגדר.

עימותים אלימים בגבול עזה. צילום: פלאש 90

 

אתמול (שישי) הגיעו קרוב ל-12 אלף פורעים עזתים אל הגדר והתפרעו כמו בימי השיא של אירועי העוטף. אירע אחד חמור התרחש קצת אחרי כניסת השבת. מחבל שחדר את הגבור הצליח להגיע עד לחממה של אחד היישובים ולהצית אותה לפני שנתפס.

חממה בנתיב העשרה עולה באש. צילום: דדי פולד

 

בצה"ל טענו תחילה כי מדובר בפצצת תאורה שהציתה את החממה, אולם לאחר תחקיר ראשוני של האירוע התברר כי לא כך הדבר. מהתחקיר עלה כי תצפיות זיהו את החשוד סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה, עוד בטרם חצה והוסיפו לעקוב אחריו במהלך האירוע.

בעקבות הזיהוי, הוזנקו כוחות צבאיים רבים לאזור שפעלו בשיתוף עם כוחות הביטחון האזרחיים וכיתת הכוננות. הכוחות כיתרו את המרחב בו זוהה החשוד, ובמקביל הוצבו כוחות לבידוד היישוב מהאזור בו ניסה להסתתר החשוד.

הכוחות ביצעו סריקות במרחב ועצרו את החשוד בסמוך לחממה הנמצאת בקצה השטח החקלאי, מרחק כקילומטר מהיישוב. במהלך שהייתו באזור החממות, החשוד הצית אחת מהן. על החשוד לא נמצא נשק והוא הועבר לתחקור כוחות הביטחון.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "האירוע נמצא בתחקיר מבצעי וממנו יופקו וייושמו הלקחים הנדרשים. כוחות צה"ל ממשיכים כל העת לפעול להגנת ישובי העוטף".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון