"אוכלוסיית המסתננים מאריתריאה וסודן מעורבת בפשיעה בשיעורים גבוהים בהרבה משיעורם באוכלוסייה במגוון עבירות", כך נכתב בדו"ח של המרכז למדיניות הגירה ישראלית שפורסם באתר ynet. הדו"ח נחשף לאחר שמשטרת ישראל נאותה לספק חלק מנתוני הפשיעה של המסתננים מאפריקה. זאת, לאחר חמש שנים בהם הסתירה המשטרה מהציבור את הנתונים בתואנה של "שלום הציבור". הנתונים שהועברו כעת הם בזכות בקשת חופש מידע שהוגשה על ידי המרכז למדיניות הגירה ישראלית. יש לציין כי המשטרה סירבה לפרסם נתונים לגבי עבירות רצח.

תושבי דרום אביב מפגינים כנגד הפשיעה הקשה מצד המסתננים. צילום" פלאש 90

 

הנתונים שנחשפו קשים. בשנת 2017 נפתחו במשטרה פי 4.3 תיקים למסתננים בעקבות עבירות מין מאשר גודלם היחסי באוכלוסייה. בנוסף, נפתחו להם תיקים פי 3.5 על עבירות אלימות שלא גרמה למוות כגון חבלה חמורה ותקיפה ופי 3.1 על עבירות רכוש.

בהתבסס על נתונים אלו ואחרים שקיבל המרכז למדיניות הגירה ישראלית נכתב בדו"ח שהוציא המרכז: "יש בעבירות אלו כדי לייצר אווירת טרור, הרבה מעבר למספר הסטטיסטי, בוודאי על תושבים החיים בשכונות עם ריכוז גבוה של מסתננים, כגון דרום תל אביב".

"הנתונים לא מפתיעים לרגע. אנחנו לא צריכים סטטיסטיקות, אנחנו רואים בעיניים ושומעים באוזניים", כתבה שפי פז, פעילה חברתית המתגוררת בשכונת שפירא בדרום תל אביב, בחשבון הטוויטר שלה. "אנחנו יודעים כבר שנים שהשכונות המוכות מסתננים הן כר פורה של פשיעה מכל הסוגים והמינים".

"הנתונים לא מפתיעים לרגע". תושבי דרום תל אבי מפגינים. צילום: פלאש 90

 אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל