ראובן (רובי) ריבלין התייחס הבוקר (א') לתקרית שאירעה אמש מחוץ לבית הכנסת של , אביחי מנדלבליט. ריבלין צייץ בחשבון הטוויטר: "הזדעזעתי עמוקות מאירועי אמש בפתח תקווה. למנוע מאדם להתפלל לעילוי נשמת אמו עד אשר יידרש לחילוץ בסיוע של מאבטח? זוהי רמיסה גסה של זכויות הפרט, חופש הדת, ובעיקר – של כללי ההגינות הבסיסיים שבין אדם לחברו".

נשיא המדינה ראובן ריבלין. צילום: פלאש 90
נשיא המדינה ראובן ריבלין. צילום: פלאש 90

 

כזכור, קבוצת מפגינים מהשמאל הקיצוני הגיעו לקראת מוצאי השבת לבית הכנסת בו מתפלל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והפריעו לו לומר על אמו שנפטרה לפני כחודש. על פי עדות אחד הגבאים, הגיע למקום צלם עוד בשבת בכדי לצלם את היועמ"ש.

מנדלבליט תכנן לומר קדיש בסוף "ברכת הלבנה" שמתקיימת מחוץ לבית הכנסת אלא שאז החלו הפורעים לקלל. אחת המפגינות צעקה "הדתה זה כאן", "אז הפרענו לכם, מה קרה". למקום הוזעקו שתי ניידות משטרה שנועדו לחצוץ בין המפגינים למתפללים. מנדלבליט עזב את המקום ברכב לאחר שאשתו הגיע לאסוף אותו.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. צילום: פלאש 90
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. צילום: פלאש 90

 

שרת המשפטים איילת שקד תקפה את הפורעים: "כשאתם מגלים שבשם חופש הביטוי אתם מונעים מיהודי לומר קדיש על אמא שלו – זו כבר לא דמוקרטיה. זו בריונות אלימה".

משה כהן, דובר משרד המשפטים מסר בתגובה: "מדובר בהתנהגות הראויה לכל גינוי. ממש בושה וחרפה. אלה אנשים קיצוניים שמפיצים הסתה ושקרים, ואין להם שום מעצורים. נחצים פה קוים אדומים".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.