נשיא המדינה נשא דברים בביקור שערך בחטיבת היבשה של אלביט שעסקה גם היא במשבר הקורונה: "התעשייה הישראלית היא עמוד השדרה של המשק והכלכלה בישראל – היכולות הטכנולוגיות המתקדמות שלנו הן ששומרות את ידנו על העליונה גם בטחונית"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום, יום רביעי, י"א בסיוון, 3 ביוני, בחטיבת היבשה של אלביט. הנשיא קיבל סקירה אודות הפיתוחים החדשניים של החברה, ביקר בפס היצור ולאחר מכן בתצוגת התכלית של האמצעים השונים בתחום החימוש. הנשיא לווה בביקורו על ידי נשיא אלביט מערכות, בצלאל (בוצי) מכליס, יו"ר אלביט מערכות, מיכאל פרידמן ומנכ"ל אלביט יבשה ותעשייה אווירית, אודי ורד.

צילום: אבי קנר

"אלביט היא נכס לביטחון הישראלי. מופת של יצירתיות וחדשנות ישראלית. התעשייה הישראלית היא עמוד השדרה של המשק והכלכלה בישראל", אמר הנשיא במהלך הביקור כשהוצגו לו האמצעים הטכנולוגיים השונים ומערכות החימוש החדשניות. בין הפיתוחים, הוצגו לנשיא גם מערכות שפותחו להתמודדות עם משבר הקורונה, בהן גם מערכת הנשמה ניידת המיועדת לצוותים בשטח דוגמת חובשים, ולמקרים של חוסר במכונות הנשמה. המערכת אינה דורשת צוות נרחב ויכולה לסייע למערכת הביטחון ולצוותי האמבולנס.

"משבר הקורונה נתן לאלביט הזדמנות לעסוק גם בהצלת חיים, בייצור מכונות הנשמה ובפיתוח מערכות תקשורת לבתי חולים", אמר הנשיא לאחר הצגת הדברים: "הזריזות שבה למדתם את החומר וצללתם אל מיזמי החירום בקורונה, מעידה על החומר האנושי המצוין שמרכיב את המקום הזה. ההתגייסות שלכם למשימה הלאומית הזו איננה מפתיעה. היא מעידה על תחושת השליחות שמניעה אתכם. המשיכו לעשות ניסים טכנולוגים. לוחמה איננה דבר שמשמח לעסוק בו. חפצי שלום אנחנו, אבל גם חפצי חיים. היכולות הטכנולוגיות המתקדמות שלנו הן ששומרות את ידנו על העליונה. הן שומרות על מאזן ההרתעה שהוא הערובה לביטחון ישראל".

מדבריי מנכ״ל אלביט מערכות, בצלאל (בוצי) מכליס: ״אני מודה לנשיא המדינה על הביקור ועל התמיכה רבת השנים בתעשייה הביטחונית. השותפות האסטרטגית שלנו עם צה"ל ומערכת הביטחון, וחיזוק התעסוקה בישראל נמצאים בלב העשייה שלנו. אלביט מערכות תמשיך להשקיע משאבים רבים בייצור מקומות עבודה ומפעלים בכל רחבי מדינת ישראל. בשנים הקרובות נעביר חלק משמעותי מהפעילות שנמצאת כיום ברמת השרון לדרום הארץ, דבר שיכול לייצר במהלך השנים הרבה מאוד מקומות עבודה חדשים״.

צילום: אבי קנר

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.