דונאלד טראמפ, נשיא ארה"ב, נכנס לפני כשבועיים לתפקיד ולא מפסיק לספק כותרות.

לאחר שהנשיא חתם על צו האוסר על כניסת מוסלמים קיצוניים לארה"ב, הבוקר (ה') הנשיא צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי יבחן מחדש קליטת אלפי פליטים מוסלמים מאוסטרליה שאושרו ע"י ממשל אובמה. רוב הפליטים מגיעים מאיראן, עיראק, סודן וסומליה. בעקבות גל הטרור שהתרחש לאחרונה באירופה ע"י פליטים מוסלמים, הנשיא טראמפ חושש להכניס פליטים מוסלמים לארה"ב.

 

"אתם מאמינים לזה? הממשל של אובמה הסכים לקחת אלפי מהגרים לא חוקיים מאוסטרליה. למה? אני אלמד את העסקה המטומטמת הזאת", צייץ טראמפ.

מלקולם טרנובל ראש ממשלת אוסטרליה דיבר אמש עם הנשיא טראמפ בטלפון בנוגע לנושא הפליטים. לפי דיווחי ה"וושינגטון פוסט", טראמפ אמר לטרנובל כי "זו העסקה הכי גרועה שנעשתה איי פעם, היא תייצר את מחבלי בוסטון הבאים". השיחה הייתה אמורה להימשך כשעה, אולם נערכה 25 דקות בלבד.

מלקולם טרנובל ראש ממשלת אוסטרליה
מלקולם טרנובל ראש ממשלת אוסטרליה. צילום: Radio Television Malacañang RTVM

טרנבול הגיב לדברים בראיון לתחנת רדיו אוסטרלית. לדברי טרנבול, טראמפ מחויב ליישב את הפליטים בארה"ב. כמו כן, ראש ממשלת אוסטרליה אמר כי הוא קרא את הציוץ של טראמפ בטוויטר. "טראמפ לא ניתק לי – אני מאוכזב מאוד שפרטי השיחה עם טראמפ דלפו. השיחה הסתיימה בנימוס. שיחות אלה בדרך כלל, מטבע הדברים, צריכות להישאר חסויות", אמר טרנבול.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20