הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה
הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

הרב רזיאל שבח (35), אב לשישה ותושב חוות גלעד, נרצח בידי מחבלים ערבים בפיגוע ירי בכביש 60. השם יקום דמו. 

הרב רזיאל שבח היה מתנדב במחלקת הרפואה של המועצה האזורית שומרון וכונן מד"א מצטיין. היה רב ומוהל, התגורר בחוות גלעד מזה 10 שנים והיווה דמות בולטת ביישוב, בו העביר בין היתר שיעורים לילדים. שבח הותיר אחריו שישה ילדים, כשהגדולה בכתה ה' והקטן בן 8 חודשים. הרב נרצח הערב בפיגוע ירי מרכב חולף בעת שנסע על כביש 60, סמוך לחוות גלעד. הוא הספיק להזעיק את כוחות ההצלה שפינו אותו במצב אנוש, אך בבית החולים נקבע מותו.

יהודה האס, חברו של רזיאל, סיפר לסוכנות הידיעות TPS כי "מדובר באדם מיוחד במינו, אני מכיר אותו כבר שנים רבות, התנדבנו יחד במד"א, רק לפני זמן קצר הוא קיבל תעודת הצטיינות על תפקודו בארגון. הוא הרב הלא מוכתר של חוות גלעד. הוא איש משפחה, שרק רוצה לעזור תמיד".

כשלוש שעות לאחר הפיגוע, הגיעו שכניו ליישוב לזירה כדי להקים במקום גלעד לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד. הלווייתו תתקיים מחר (ד') בשעה 13:00 בחוות גלעד.

תושבים מקימים גלעד לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד

במד"א מרחב ירקון פרסמו הודעת ניחומים וכתבו: "בשם המנהלים ואלפי המתנדבים, שולחים אנו את תנחומינו למשפחת שבח היקרה על רציחתו בדם קר של כונן חובש בכיר המתנדב המסור הרב רזיאל שבח הי"ד. מסכת חייו של הרב רזיאל ז"ל הייתה עזרה והצלת חיים בלתי פוסקת בכול שעות היממה. תנחומינו הכנים למשפחתו, על אובדן היקר לכם מכל. תנוחמו ולא תוסיפו לדאבה עוד".

גם מנכ"ל מד"א, אלי בין, פרסם הודעה וכתב: "משפחת מד"א מרכינה את ראשה היום, עם הירצחו של מתנדב הארגון רזיאל שבח, בעל מסור ואב לשישה ילדים, אשר גם בעת האירוע לבש את מעיל הארגון – מוכן תמיד לתת סיוע.

עוד הוסיף מנכ"ל הארגון כי "זהו אירוע חמור מאוד, המזכיר את הצורך בזמינות גבוהה ובפיזור ניידות של מגן דוד אדום ביהודה ושומרון, אך לצערנו עלינו להזכיר כי בעוד כשבועיים מד"א תיאלץ לחדול את פעילותה באזור. אני מבקש מראש הממשלה להתערב ולהוציא לפועל את החלטת הממשלה בדבר תקצוב שירותי החירום הרפואיים ביהודה ושומרון".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20