הי"ד בברית לבנו לפני כחצי שנה

הותר לפרסום שמו של הנרצח בפיגוע הדקירה היום בצומת : איתמר בן גל, השם יקום דמו. בן גל, בן 29, אב לארבעה ילדים בגילאים שנה עד 7. מחנך כתה ח' בישיבת בני עקיבא גבעת שמואל. מלמד מזה שנים בישיבת הר ברכה. נשוי 8 שנים. אלמנתו, מרים, מורה גם היא, מסרה: "היום בצהריים איבדתי את בעלי על אדמת ארץ ישראל. שנרצח בגלל שהוא יהודי. אני פה בבית שלי. בבית שהוא לא יחזור אליו. מחר נקבור אותו פה בהר ברכה בישוב שהוא כל כך אהב וכל כך רצה לפתח".

מהיישוב הר ברכה, שבו התגורר בן גל, נמסר: "בית הר ברכה והישיבה המומים, אבלים וכואבים על הירצחו של ידידנו אהובנו הרב איתמר בן גל הי"ד. מחנך מסור ואב ל4 ילדים". הלווית הנרצח בפיגוע תיערך מחר בשעה 10:00 ביישוב הר ברכה.

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בחודש שעבר, כתבה בתגובה לפיגוע: "אף פעם לא חשבתי שארגיש שנולדה לי אחות. מרים, מחבקת אותך אהובה. נעבור את זה. יחד. לבד".

זירת הפיגוע באריאל. צילום: הלל מאיר, TPS
הרב רזיאל שבח הי"ד (עומד במרכז) ואיתמר בן גל הי"ד (יושב, שני משמאל)
הפוסט שכתבה יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל הי"ד

הפיגוע הרצחני אירע בשעות הצהריים כאשר התקבל דיווח במוקד מד"א על דקור באורח אנוש בפלג גופו העליון, בצומת אריאל. חובשים ופראמדיקים של מד"א, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, העניקו במקום טיפול רפואי ופינו לבית החולים 'בלינסון' בפתח תקווה גבר כבן 40 במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה, שם נקבע לבסוף מותו. כוחות שב"כ וצה"ל מנהלים סריקות אחר המחבל הדוקר בכפרים סמוכים.

מתחקור ראשוני בשטח עולה כי המחבל התנפל על בן גל בכיכר אריאל לכיוון תפוח ופצע אותו אנושות. המחבל פתח בריצה, אז קצין צה"ל זיהה אותו רץ עם שני סכינים וניגח אותו עם הרכב. המחבל קם והמשיך במנוסה, הקצין ניגח אותו שוב עם הרכב והמחבל קם בשנית ונמלט לכיוון הכפר כיפל חארס.

איתמר בן גל הי"ד, אשתו וילדיו. צילום: באדיבות המשפחה
הנרצח בפיגוע איתמר בן גל הי"ד עם אשתו מרים. צילום: באדיבות המשפחה
איתמר בן גל הי"ד, אשתו וילדיו. צילום: באדיבות המשפחה
אחד מסכינים המחבל. צילום: הלל מאיר, TPS

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.