"אורן נהרג במהלך 'צוק איתן' בנגמ"ש יחד עם ששה חברים נוספים שלו, ביניהם גם אורון שאול. ההנצחה היא כל מה שנשאר לנו, זה הדבר העיקרי שאנחנו מתנחמים בו. נשמח אם תוכלו להיות חלק מהפרויקט המיוחד והקדוש הזה". כך אומרת הבוקר (א') חוה נח, אמו של אורן ז"ל שנהרג באסון הנגמ"ש במבצע 'צוק איתן'.

נח נמצאת כעת בלימסול שבקפריסין, לרגל הכנסת ספר תורה לבית כנסת "צוק איתן" במקום.

חוה נח בלימסול: "הנצחה היא כל מה שנשאר"

ששה ימים לפני תאריך הגמר של פרויקט ההד-סטראט להנצחת בנם, משפחת נוח פונה אל הציבור על מנת שזה יסייע לה להקים בית כנסת ביישוב מצפה הושעיה שבצפון.

עלות ההקמה של בית הכנסת מוערכת ב: 1.8 – מליון ש"ח (כ- 450 אלף דולרים). משפחתו של אורן משתתפת בעלות ההקמה בסך של – 600 אלפי ש"ח (כ- 150 אלף דולרים). המשפחה גייסה עד כה 200 אלף ₪, כך שחסרים עדיין 400 אלף ש"ח (כ- 100 אלף דולרים) להשלמת פרויקט ההנצחה.

לתרומה להנצחת אורן נח לחצו כאן

יש להזכיר כי משפחת נוח נתקלה בעבר בקשיים להנצחת בנה. לפני למעלה משנה חוללה אנדרטה לזכרו. חבריו של סמ"ר אורן נח ז"ל, שנהרג באסון הנגמ"ש במהלך מבצע צוק איתן, הקימו את "עין אורן", מצפה ואנדרטה על רכס ציפורי בחלקו הצפוני של שביל ישראל.

חבריו של אורן ז"ל ששירתו איתו בפלס"ר גולני, קיבלו מהמועצה המקומית עמק יזרעאל אישור לשפץ את המעיין וסביבתו.

"זה כואב לי מאוד. זו תחושה קשה. לצערי היו אנשים שהנצחתו של אורן הפריעה להם. אסור שדבר כזה יקרה ולא משנה מה הסיבה", הסבירה אז אמו בעצב.

"המקום היה חורבה, הכל שם היה מוזנח שנים", מתארת חוה, אמו של אורן, "החבר'ה של אורן מהפלס"ר קיבלו אישור להתקין במקום ספסלים, שלט לזכרו ולשפץ את המקום שישרת את כל עם ישראל". היא מספרת כי "כולם נהנו מהמקום במשך כשנה, עד שהיום גילינו שמישהו השחית את המעיין".