יותר ויותר נשים (וגם גברים), מתעניינים לאחרונה לגבי ניתוח שאיבת שומן. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת כיום לרבים להיפטר מהשומנים העודפים וליהנות מגזרה מחמיאה יותר שתורמת להעלאת הביטחון העצמי. ישנם אלו שהשילו משקלים רבים לאחר דבקות בדיאטות ובאימוני כושר, אך עדיין ישנם גם השומנים העיקשים שמתעקשים בכל מחיר להישאר דבוקים. האזורים בהם נוכח השומן העיקש משתנים בין אדם לאדם, כאשר הפרמטרים המשפיעים הם מין האדם, מבנה הגוף וכמובן שגנטיקה. בעוד נשים מלינות על שומן עיקש באזור הישבן, אצל הגברים אזור זה מסתמן כאזור הבטן – מה שמכונה על ידי רבים "כרס בירה". שאיבת שומן אצל פלסטיקאי יכולה לסייע להיפטר משומנים באזור זה.

 

מי קהל היעד של ניתוחי שאיבת השומן?

חשוב לציין כי ניתוח שאיבת השומן אינו תחליף לדיאטה, כך שאם על גופכם משקל רב של שומן שהייתם רוצים להיפטר ממנו, תחילה עליכם להוריד את המשקל העודף. רק לאחר מכן תוכלו ליהנות מניתוח שאיבת השומן המגיע כטאץ' אסתטי-סופי. שאיבת השומן אם כן מתאימה לנשים וגברים שבגופם אחוז יחסית נמוך של שומן, שלרוב הוא גם השומן העיקש שלא ניתן לשרוף אותו ולהוריד אותו באימוני כושר או בדבקות בתפריט דיאטטי. כמו כן, ישנם גם נשים וגברים המעוניינים לשאוב שומן למטרות אחרות, כמו לדוגמא שאיבות למטרת הזרקת השומן לאזור אחר בגוף.

 

הקשר שבין ביטחון עצמי וניתוח שאיבת השומן

שומן עודף הוא שומן שאינו מחמיא. לא רחוקים כלל הימים בהם אנשים שהיו נושאים על גופם שומן עודף, היו נאלצים להשלים עם הבשורה. ישנן נשים אחרי הריון שלא מצליחות לחזור למשקל הקודם שלהן, וישנן גם נשים שלאחר מאמצים רבים וקילוגרמים רבים שירדו מגופן, עדיין סובלות משומן עודף שמתעקש שלא לרדת. המון פעמים אותו קהל יעד חש בחוסר ביטחון ובתחושה כי למרות העבודה הקשה, המלאכה עדיין לא תמה. הודות לניתוחי שאיבת השומן ניתן להיפטר מאותם שומנים עודפים. במידה וישנו שומן עיקש סביב הישבן, הירכיים או בכל אזור אחר בגוף, ניתן להסיר אותו בניתוח מבוקר המתבצע על ידי פלסטיקאי. הפרוצדורה מבוססת על ניתוח בהרדמה מלאה או חלקית – בהתאם לאזור ממנו רוצים לשאוב את השומן.

דוקטור לוי אברהם, צילום: יח"צ
דוקטור לוי אברהם, צילום: יח"צ

 

לא בכל מקרה ניתוח שאיבת השומן מומלץ

מדוע ניתוח שאיבת השומן אינו מתאם לכל אחד ובטח שלא לכאלו בעלי אחוזי שומן גבוהים? באם והמטרה שלכם מניתוח שאיבת השומן היא להשיל משקל רב, הרי שהניתוח לא מתאים לכם ויש לכך כמה סיבות:ראשית, בכל ניתוח של שאיבת שומן, ניתן לשאוב ולהסיר עד 4 ליטר של שומן במקסימום. המשמעות היא שמספר שכזה אינו ישפיע בצורה ניכרת על משקל ונראותו של אדם השוקל משקל רב. בנוסף, חשוב לדעת כי במידה והאדם המעוניין בשאיבה אוכל בצורה שאינה מבוקרת והיא זו המשמינה אותו, הוא עלול להגיע למצב שהשומן יחזור בחזרה ובמהירות. ניתוח שאיבת השומן אינו תרופת פלא, ובמידה ולא מקפידים על תזונה נכונה השומן עלול להצטבר בחזרה.

אז איך שואבים את השומן בפועל?

לאחר פגישת ייעוץ עם הרופא, תתקבל חוות דעת לגבי כדאיות ונחיצות הניתוח. כל עוד גופכם נמצא במשקל תקין ומה שמפריע לכם הם השומנים העודפים, הרי שיהיה ניתן לבצע את הניתוח. איך הוא מתבצע בפועל? במרבית המקרים, מבצעים את הניתוח בהרדמה כללית, אך גם ישנם מקרים בהם הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית. למידע נוסף על אופן ביצוע הניתוח לחצו כאןאל האזור בו מעוניינים לבצע את הניתוח מזריקים תמיסה ייחודית המבוססת על מי מלח, אדרנלין המסייע כנגד דימום ולידוקאין המסייע כנגד כאבים. אל השומן התת עורי מחדירים קנולות, שהן צינוריות ממתכת, ומערכת של וואקום דואגת לשאיבת השומן החוצה. זיכרו: לא ניתן לשאוב יותר מארבעה ליטרים של שומן, והמספר הזה נשאר קבוע עבור כל אדם בכל משקל. לאחר השאיבה, תופרים את הפתחים וחובשים את האזור עד להחלמה.

כמה עולה שאיבת שומן?

מחיר של ניתוח שאיבת שומן אינו קבוע והוא משתנה בהתאם למספר האזורים מהם שואבים את השומן. בעוד ישנם אלו שהניתוח יעלה להם כ-15,000 שקלים, ישנם אלו שהניתוח יעלה לכם כ-25,000 שקלים. ככלל, העלות של ניתוח שאיבת השומן במרפאות של פלסטיקאים בישראל נעה בין 15,000 שקלים ל-45,000 שקלים.

 

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20