סערת '' מסרבת לשכוך. הנוסעים החרדים שהיו על טיסה מניו יורק לתל אביב יוצאים בתביעת ענק נגד חברת , כך דווח ב'ישראל היום'.

לפי הפרסום הנוסעים תובעים באמצעות עורכי הדין עמית חדד ותמר פולק, פיצוי בסך 50 אלף שקלים לכל אחד מ־180 הנוסעים החרדים שהיו על המטוס והחזר כספי של עלויות הטיסה לכל נוסע. בנוסף דורשים העותרים הודעה פומבית מצד החברה על כך שלא היו כל גילויי אלימות מצד הנוסעים החרדים, בניגוד לשמועות השקריות שהופצו בתקשורת.

כזכור, מדובר בטיסה מניו יורק לתל אביב שיצאה בעיכוב משמעותי של מספר שעות, עד כדי חשש שהיא תגיע לישראל אחרי כניסת השבת. נוסעים רבים היו חרדים ודתיים להם נמסר כי הטיסה תגיע טרם כניסת השבת חרף העיכוב, אך למורת רוחם הסתבר כי הדבר בלתי אפשרי. על מנת שלא לגרום לחילול שבת נחת המטוס באתונה.

הנוסעים החרדים הושמצו בתקשורת כי התנהגו באופן אלים אך ההשמצות הופרכו על ידי נוסעים אחרים ביניהם הכתב יהודה שליזנגר מ'ישראל היום' שנכח בטיסה.

במכתב התביעה שנשלח מטעם הנוסעים החרדים נכתב, "חלק גדול מהנוסעים שנחתו באתונה נאלצו לישון על הרצפה. בנוסף לא סופק להם אוכל כשר 'גלאט' כפי שהזמינו".

מנכ"ל חברת אל על, גונן אוסישקין, הגיב לתקרית במכתב ששלח לעובדיו, "אל על תקים ועדת בדיקה לאירועים בטיסה 002 מניו יורק ביום שישי, כדי להפיק לקחים ולמנוע הישנות מקרים דומים".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.