יועז הנדל נואם בהפגנת הימין. צילום: הדס פרוש/פלאש90
נואם בהפגנת הימין. צילום: הדס פרוש/פלאש90

 

העיתונאי והפובליציסט ד"ר יועז בנדל, שארגן את נגד השלטון אמש (שבת) בכיכר ציון בירושלים, התראיין הבוקר (א') ל'כאן ב" וסיפר כי קיבל משר הביטחון לשעבר משה . "היו מספר פעמים שהציעו לי הצעות פוליטיות, אבל אני לא יודע באמת לאן בוגי הולך. הוא דיבר איתי על הכוונות הפוליטיות שלו ואין לי מושג לאן זה הולך משם, לי אין כרגע שום כוונות פוליטיות".

לשאלה האם יעלון הציע לו לשלב כוחות אמר: "זה היה ברור מהשיחה, בדיוק כמו שאביגדור ישב איתי לפני הבחירות והציע לי כל מיני דברים, בדיוק כמו שישב איתי פעם נפתלי ודיבר איתי על מפלגת הישראלים והיה ברור מאוד מה הכוונות הפוליטיות, בדיוק כמו שישבתי עם מישהו בליכוד ודיבר איתי על כל מיני דברים". עם זאת, הבהיר הנדל: "אני חושב שפוליטיקה היא עסק מאוד חשוב, אבל אני חייב להגיד שהיום היא נראית לא משהו ולכן לא אטרקטיבית במיוחד".

אמש (שבת) התקיימה הפגנת הימין נגד השלטון בכיכר ציון בירושלים, אליה הגיעו מאות. את ההפגנה בירושלים ארגן העיתונאי יועז הנדל המוכר כאיש ימין. המפגינים בכיכר ציון נשאו שלטים עליהם כתוב: "לא שמאל ולא ימין, רק ישר אנו הולכים".

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון נואם בהפגנת הימין נגד השלטון. צילום: הדס פרוש/פלאש90
שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון נואם בהפגנת הימין נגד השלטון. צילום: הדס פרוש/פלאש90

 

בנאום שנשא שר הביטחון לשעבר הוא אמר כי: "טוהר מידות, ובעיקר של אישי ציבור האמורים להנהיג, חייב להיות מעבר לכל ויכוח. הרי מתורתנו ומנביאינו למדנו: "לא תטה משפט, לא תכיר פנים, ולא תיקח שוחד". עוד נאמר: "השוחד יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים. מניסיוני, מנהיגות מבוססת על אמון – אמון החיילים במפקדיהם ואמון העם במנהיגיו", אמר יעלון, "דוגמה אישית היא תנאי לאמון זה. אני מזהיר: כשאמון זה מתערער – החוסן הלאומי מתערער והביטחון הלאומי נפגע".

"כבר שאלו אותי יותר מפעם אחת מה מדיר שינה מעיני, וציפו שאגיד "הפצצה האיראנית", שאכן צריכה להדיר שינה מעיני מנהיגי ישראל, ואני עניתי: "השחיתות! זו סכנה גדולה יותר מן האיום האיראני, חיזבאללה, חמאס או דאעש!  האם התרגלנו לזה שפוליטיקאים תוקפים את כל מי שמבקר אותם, את הגורמים האמורים לשמש איזונים ובלמים בדמוקרטיה? איזונים ובלמים היוצרים את ההבדל בין דמוקרטיה לדיקטטורה?", אמר יעלון.

"משרתי הציבור מותקפים, ובראשם, בימים אלה, השוטרים – שצריכים לבצע עבודתם ללא מורא וללא התערבות פוליטית. בית המשפט – המיישם את עליונות שלטון החוק, מותקף! עצמאותו מאוימת על ידי פוליטיקאים. אותם פוליטיקאים, שתוקפים את מערכת המשפט, מסתתרים מאחוריה כאשר זה נוגע בהם. הם מטילים יהבם על הרף הפלילי – ומתעלמים ממבחן הרף הציבורי של מעשיהם, מבחן של "מעשה שלא ייעשה!".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא