תנועת ה-BDS תכננה לארגן בעיר פרנקפורט שבגרמניה אירוע בסימן "50 שנות כיבוש" וקריאה לחרם על גלובלי על מוצרים מתוצרת מדינת ישראל. אובה בקר, ראש עיריית פרנקפורט, פעל על מנת לבטל את קיום האירוע.

בראיון לעיתון מקומי בעיר בקר אמר: "ה-BDS והמפלגה הנאצית מדברים באותה שפה. 'אל תקנו מיהודים', מדובר בפרופגנדה אנטישמית עמוקה". בקר מזוהה עם מפלגת הנוצרים הדמוקרטית המאוחדת בגרמניה, בראשה עומדת הקנצלרית אנגליה מרקל.

A woman holds a sign which reads "Boycott Israel" in front of symbolic coffins while attending a demonstration supporting Palestine, in Berlin August 1, 2014. Israel launched its Gaza offensive on July 8 in response to a surge of rocket attacks by Gaza's dominant Hamas Islamists. Hamas said that Palestinians would continue confronting Israel until its blockade on Gaza was lifted. REUTERS/Steffi Loos (GERMANY - Tags: POLITICS CIVIL UNREST) - RTR40YJG
כנס BDS בגרמניה. צילום: רויטרס

האירוע תוכנן להתקיים בחודש יוני הקרוב במסגרת יריד כנסים מרכזי בעיר. סאשה סטבסקי, ממארגני המחאה נגד הכנס, התראיין לעיתון ה"ג'רלוזם פוסט" ואמר: "פרנקפורט היא עיר לבבית שמכילה בקרבה תרבויות רבות, יש לה קשר אוהד וחזק עם מדינת ישראל. אין לנו מקום לשנאה חד צדדית נגד ישראל. לא יתכן כי יתקיים כאן אירוע שמבקר את ליבת הקיום של מדינת ישראל, קורא להחרים אותה, מנהל דמוניזציה, דה לגיטיציה ונוהג במוסר כפול נגד ישראל – אין לאנשים האלה מקום בעיר שלנו".

סטבסקי הוסיף, "אנו מודים לראש העיר אובה בקר, אנחנו מלאים תקווה כי מפגן השנאה הזה יפנה את מקומו מהעיר שלנו. ה-BDS הם אסיפה של אנטישמים ושונאי ישראל, הם מפיצים בדרך קבע שקרים נגד מדינת ישראל, משווים אותה לנאצים ומשקרים כשהם אומרים כי ישראל מעוניינת בטיהור אתני של האוכלוסייה הפלסטינית. הם מתכננים לקיים אירועים דומים בערים גדולות כמו ברמן, בון ועוד".

לפי הדיווח בג'רלוזם פוסט, תנועת "קולות יהודים" בגרמניה משתפת פעולה עם קיום הכנס. איריס חפץ, מפעילות הארגון, מיועדת לדבר במהלך הכנס. כמו כן, ארגון "קולות יהודים" השתתף בפעילויות שמצדדות בארגון הטרור חמאס.

אלעד שור

אלעד שור