הערב (שבת) מסרו המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביהודה ושומרון, ממאהל המחאה מחוץ לבית ראש הממשלה כי בכוונת המשפחות השכולות לפתוח בשביתת רעב החל ממחר בבוקר (ראשון).

לפי ההודעה שנמסרה מטעמם, בכוונת המשפחות להמשיך בשביתה עד להעברת שורה תקציבית לטובת אמצעי בטחון בישובים ובכבישים וסלילת כבישים עוקפים.

ששכלה את בעלה בפיגוע ירי כשהיה בדרך עם משפחתו לחגוג את ליל הסדר, ששכלה את בעלה אברהם בפיגוע לפני כשנתיים, ויצחק אבוטבול ששכל את אשתו הדס בפיגוע ירי כשהייתה בדרכה הביתה, יושבים בשבועיים האחרונים באוהל המחאה. המחאה מתנהלת יחד עם הרשויות ביו"ש, בהם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר.

מטה מאבק המשפחות השכולות מיו"ש מול בית רה"מ. צילום: מירי צחי
מטה מאבק המשפחות השכולות מיו"ש מול בית רה"מ. צילום: מירי צחי

בהודעה מטעם המוחים נאמר כי "רק לפני שבוע הבטיח שוב ראש הממשלה כי יאשר תקציב בסך 800 מליון שח לכבישים העוקפים בישיבת קבינט ביום ראשון, אולם ישיבה כזו כלל לא נקבעה. ובישיבת הממשלה הנושא כלל לא נמצא בסדר היום".

במכתבם ששיגרו בני המשפחותהם לראש הממשלה נמסר: "אדוני ראש הממשלה אל תתעלם מכאבנו. לאחר כמעט שבועיים בהם אנו יושבים מול ביתך לא רק למעננו אלא למען כל עם ישראל לא טרחת אפילו לבוא לשמוע את טענותינו. הנוגעות לבטחון אזרחי המדינה הזו ולמניעת הפיגוע הבא. בצער רב אנו נאלצים להודיע לך על החרפת המאבק. החל מיום ראשון נפתח בשביתת רעב מול ביתך".

בסרטון שהפיצו השובתים הם מסבירים את הסיבות להחלטה, ססיל גוטל שבתה תמר נרצחה לפני כ-40 שנה, מנמקת את המניעים: "אני רוצה להדגיש שהבקשה שלנו לביטחון היא לאו דווקא שלהמשפחות השכולות אלא חלילה של הקרובנות הבאים".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא