בתחילת החודש פורסם כי חברת הוועדה לתכנון ותקצוב של המל"ג, ד"ר רבקה ודמני־שאומן הצביעה בעד הקמת באריאל — בעוד המוסד האקדמי דן באפשרות שהיא עצמה תלמד בו בעתיד.

משרד המשפטים נפנה לערוך בדיקה של כאשר כמה חודשים לאחר ההצבעה על הקמת הפקולטה לרפואה, החליטה האוניברסיטה באריאל לקדם את ודמני־שאומן לדרגת פרופסור- דבר שהיה מבחינתה תנאי להעסקתה. במשרד המשפטים דורשים היום הבהרות מאוניברסיטת אריאל במכתב שנשלח למל"ג ולרקטור האוניברסיטה, פרופ' מיכאל זינגרד עליו חתומים המשנים ליועמ"ש- ורז ניזרי.

"ד"ר ודמני ציינה כי היא נמנעה מליטול חלק בדיונים ובהחלטות הנוגעים לאוניברסיטה החל מיום 31.10.2018 לאחר שהבינה שיש התקדמות בהליך המינוי למשרת פרופסור" נאמר במכתב – "כל על פי טענתה, ואולם עלתה בפנינו השאלה אם היה עליה להימנע מלהשתתף בדיונים במועד מוקדם יותר".

המשנה ליועמ"ש דינה זילבר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

עוד מתחו ביקורת המשנים ליועמ"ש וכתבו – "מבלי להטיל דופי באיש, סברנו שהעובדות שהובאו בפנינו עשויות להעיד על כך שהיה על ד"ר ודמני לדווח ליועצת המשפטית של המל"ג כבר כשעלתה האפשרות שאוניברסיטת אריאל תמנה אותה למשרת פרופסור".

הפקולטה שנחנכה בקיץ שעבר באוניברסיטת אריאל, לאחר מאבק ארוך להקמתה, החלה ברישום הסטודנטים לבחינות הקבלה לפקולטה, כשהרישום ללימודים ייפתח בינואר.

כעת, בעקבות הבדיקה לניגוד עניינים- הורו המשנים ליועץ המשפטי לממשלה מאוניברסיטת אריאל לספק הבהרות בכל הנוגע להצבעתה של חברת הות"ת, אך מסייגים: "אין צורך להזכיר כי קביעה זו, ככל שתיעשה סופית על ידינו לאחר בחינת התייחסותכם, עלולה להשפיע על החלטת הות"ת לאשר את הקמת הפקולטה לרפואה באריאל".

המשנה ליועמ"ש . צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"חשוב לציין כי ככל שתתקבל ההחלטה על כך שד"ר ודמני הייתה בניגוד עניינים, אין משמעות הדבר שכל ההחלטות האמורות לעיל בטלות מדעיקרא. לגבי כל החלטה שכזו, יהיה צורך לקיים דיון נוסף באשר להחלטה, בשים לב להשלכות שעשויות להיות לביטול ההחלטה ובכלל זה הפגיעה באינטרסים של ", הובהר.

ובכל מקרה, עד שיתבררו הדברים, הורו זילבר ונזרי לאוניברסיטת אריאל להקפיא את הליכי ההרשמה לאוניברסיטה- "להימנע, בשלב זה, ככל הניתן, מנקיטת צעדים בלתי הפיכים בקשר להקמת הפקולטה… בכלל זאת, נבקש כי לעת הזו ועד להכרעה סופית בסוגיה, הרי שככל שהחל הליך הרישום לפקולטה יובהר לנרשמים שהאישור שניתן להקמת הפקולטה מצוי בבחינה".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.