המשנה לראש המוסד לשעבר, רם בן ברק
המשנה לראש המוסד לשעבר,

המשנה לראש המוסד לשעבר רם בן ברק הודיע על הצטרפותו למפלגת “יש עתיד”. בן ברק “הוצג” בפתח ישיבת סיעת יש עתיד לפני זמן קצר. “אני מרגיש שזו חובתי לגייס את הניסיון והידע שצברתי בשנותיי הרבות במוסד, כלוחם כל הדרך עד לראשות האגף למבצעים מיוחדים והמשנה לראש המוסד, וכעת להמשיך ולתרום לשירות המדינה”, אמר בן ברק. “מעבר לניסיון הביטחוני, רם מביא לשולחן ערכים ישראליים, אני לא רוצה להגיד ‘של פעם’, אני רוצה להגיד שהם עדיין כאן: פטריוטיות, ויושר, והגינות”, אמר ח”כ . “הוא לא בא רק כדי להלחם בארגוני הטרור ובאיראנים, אלא גם בשחיתות, בסקטוריאליות, בפירוק של החברה הישראלית מערכיה, במערכת פוליטית מסואבת שעסוקה רק בעצמה ושכחה שיש דבר כזה אזרחים”.

בפתח ישיבת הסיעה של הכנסת הציג יו”ר ‘יש עתיד’, יאיר לפיד, את סגן והמשנה לראש המוסד לשעבר רם בן ברק שהצטרף למפלגת ‘יש עתיד’: “אני שמח להודיע כאן היום על מצטרף חדש ליש עתיד, רם בן ברק, המשנה לראש המוסד לשעבר, שירחיב את השדרה הבטחונית שלנו. רוב חייו הוא היה בעולם הצללים של הביון הישראלי. בתוך מערכת הביטחון הוא כמובן דמות ידועה ומוערכת.  רם בן ברק שירת  33 שנה במוסד. הוביל אינספור מבצעים חשאיים. כיהן כסגן וכמשנה לראש המוסד, כמנכ”ל המשרד לענייני מודיעין. הוא מביא איתו לשולחן הלאומי ראייה אסטרטגית וניסיון מבצעי שכמעט אין שני לו. הוא מביא גם הבנה עמוקה בנושא האיראני, וגם בכוחות הפועלים היום בסוריה”.

בן ברק אמר עוד כי “לאחר שיחות ומפגשים רבים שקיימתי עם יאיר לפיד וחברי המפלגה, הגעתי למסקנה שיאיר לפיד ראוי, יכול ומסוגל להוביל את השינוי, יחד עם חבורה של אנשים מוכשרים שכל מטרתם היא טובת המדינה ואזרחיה, ובכך לסחוף את הציבור הישראלי אל עבר השינוי. רק ככה צריך לנהל את המדינה. אני שמח שגם יאיר לפיד וחברי יש עתיד ראו בי שותף ראוי שיכול לעזור ולהוביל לשינוי שאותו כולנו מייחלים”.

הצטרפותו של בן ברק ל’יש עתיד’ מגיעה לאחר שבשנתיים האחרונות הצטרפו למפלגה ניצב בדימוס יואב סגלוביץ ושבעה ראשי מועצה מכל הארץ: אלי מלכה- ראש מועצה אזורית גולן, סיגל מורן- ראש מועצה אזורית בני שמעון, יורם קרין- ראש מועצה אזורית עמק המעיינות, דורון שידלוב- ראש מועצה אזורית ברנר, מטי צרפתי הרכבי- ראש מועצה אזורית יואב, אריה כהן- ראש מועצה אזורית מגילות ים המלח, אייל בלום- ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה

סגן והמשנה לראש המוסד לשעבר, רם בן ברק, נשוי לאיילת עמישב-בן ברק, רופאה בכירה במחלקת המטו-אונקולוגית ילדים במרכז הרפואי רמב”ם, אב לשלושה וסבא לנכדה ומכהן כיום כנשיא חברת פורטיפיי סולושנס. בן ברק, שירת 33 שנה במוסד, ו-7 שנים בסיירת מטכ”ל והיה מנכ”ל המשרד לענייני מודיעין והמשרד לנושאים אסטרטגיים. בן ברק בוגר המכללה לביטחון לאומי ובעל תואר שני במדע המדינה וביטחון לאומי מאוניברסיטת חיפה.

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד במהלך ישיבת סיעה, ינואר 2018. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
יו”ר יש עתיד ח”כ יאיר לפיד במהלך ישיבת סיעה, ינואר 2018. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.