על פי דיווח היום (ה') באתר 'וואלה', המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד דינה זילבר קבעה כי חופי ים נפרדים לציבור הדתי והחרדי, עשויים "להביא לפגיעה בלתי מידתית בחופש התנועה ובזכות לכבוד של בני המין שאינם מורשים לעבור".  זילבר כתבה את הדברים בתגובה לפניות של המרכז הרפורמי לדת ומדינה, ושל שדולת הנשים, שקיבלו תלונות לפיהן בחופים הנפרדים בבת ים ובהרצליה נאסר על גברים ונשים לעבור בשולי רצועת החוף ובטיילת הסמוכה בימי הרחצה המיועדים לבני המין השני.
הפטריוטים א-ה 22:00
עוד נטען על ידי המרכז הרפורמי כי "פקחים שהוצבו במקום מטעם העירייה איימו לקנוס נשים שביקשו לעבור בדרך זו בימי רחצה נפרדת לגברים".

 

המשנה ליועמ"ש דינה זילבר. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
המשנה ליועמ"ש דינה זילבר. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

זילבר קבעה בנוסף כי "פעילות זו, המאפשרת הגשמה של התאמת חופים מסוימים לצרכי האוכלוסייה הדתית המבקשת לרחוץ בהפרדה, היא ראויה". עם זאת, היא מציינת בתגובה לפניות אליה כי "ככל שרצועת החוף רחבה דיה לאפשר יצירת חיץ בין מסלול המעבר בין החופים לבין אזור הרחצה הנפרד – סגירת המעבר לנשים או לגברים לכל רוחבה של רצועת החוף, אף שהיא נעשית מכוח סמכות הקיימת בחוק, עשויה להביא לפגיעה בלתי מידתית בחופש התנועה ובזכות לכבוד של בני המין שאינם מורשים לעבור".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20