0:32 22/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המשטרה תעניק צל"ש למתנדב שירה במחבל מנוטרל

המשטרה תעניק צל"ש למתנדב שירה במחבל מנוטרל

היום פורסם כי משטרת ישראל תעניק עיטור מופת ותעודת הערכה לשוטר הסיור ולמתנדב שחיסלו את המחבל שביצע את הפיגוע ביפו לפני כחודשיים

משטרת ישראל מתכוונת להעניק צל"ש לשוטר הסיור ולמתנדב שחיסלו את המחבל שביצע את הפיגוע ביפו לפני כחודשיים. בפיגוע, הזכור בין השאר בעקבות נטרול המחבל בעזרת גיטרה, נהרג טיילור פורס, תייר אמריקאי, קצין לשעבר בצבא ארה"ב ו-12 אנשים נפצעו.

מפקד המרחב תת-ניצב יהודה דהן הסביר כי השניים "גילו חתירה למגע במעשה זה ובכך מנעו פגיעה באזרחים נוספים". מפקד מחוז ת"א ניצב משה אדרי אישר את ההמלצה.

 

תיעוד חיסול המחבל ביפו

ביקורת רבה נשמעה על הירי לאחר שפורסם התיעוד בו נראה המתנדב יורה במחבל בן ה-22 בעודו שכוב על הדשא, אך למרות הביקורת, כאמור, שני המתנדבים מועמדים לקבל ציון לשבח. שוטר הסיור שירה ראשון במחבל יקבל את עיטור המופת והמתנדב יקבל תעודת הערכה.

השוטרים רדפו אחרי המחבל החמוש בעודו נמלט מנמל יפו לכיוון צפון. המחבל רץ בטיילת בעודו ממשיך לתקוף עוברי אורח. בתיעוד האירוע נראה הירי במחבל גם לאחר ששכב כבר על הקרקע ירוי.

עוברי אורח קראו למתנדב לחסל את המחבל: "תן לו בראש, אל תפחד, תן לו בראש". לאחר שנשמע קול ירייה אמר אחד הנוכחים: "טוב, טוב אתה, מלך. כל הכבוד, תן לו בראש אחי".  על אף הסערה שחוללו אמירות אלו ועל אף שבמחלקת לחקירות שוטרים הודיעו כי יבחנו את העניין, לא נפתחה כל חקירה.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטה האו"ם בארמון הנציב. צילום: תנועת רגבים

המדינה תאפשר לאו"ם בנייה בלתי חוקית בארמון הנציב

"מקור ראשון": רה"מ נתניהו ומזכ"ל האו"ם גוטרש סיכמו כי העבודות במתחם יימשכו תוך תיאום עם ישראל. לשכת רה"מ: "האו"ם נהנה מחסינות, לכן פעלנו במישור הדיפלומטי"