לפני זמן קצר פונה לבית חולים 'וולפסון' מסתנן מסודן עם פצע דקירה בפלג גופו העליון מרחוב יסוד המעלה בתל אביב ככל הנראה מקטטה שפרצה במקום. כוחות משטרה שהגיעו למקום פתחו בחקירה ותוך זמן קצר עצרו חשוד כבן 20 במעורבות במעשה. החשוד נעצר לחקירה בתחנת שרת והחקירה נמשכת.

זירת הדקירה. צילום: שפי פז

כבר החל מיום שישי שעבר מתנהלים בדרום תל אביב קרבות רחוב אלימים בין תומכי המשטר האריתראי למתנגדיו, המטילים אימה על התושבים. זאת על רקע מסיבת יום העצמאות של אריתראה שנערכה בעיר בחסות השגריר ובה השתתפו המסתננים התומכים.

שפי פז, תושבת דרום ת"א ומראשי מטה המאבק של התושבים, אמרה כי "שבועיים מאז תחילת המהומות וחמישה ימים ברצף, אבל עד לרגע זה לא שמענו מילה אחת לא מראש העיר ולא מראש הממשלה".

בראיון לערוץ 7, סיפרה פז כי "אנשים מפחדים לצאת מהבית. נווה שאנן, נראית כמו הקסבה בשכם. זריקות אבנים, דקירות, בקבוקים, אלות". לדבריה, "זו ממש אווירת מלחמה". פז, שנעצרה ע"י המשטרה בהפגנה שערך מטה המאבק במוצאי השבת האחרונה, מוסיפה כי "יש כאן הפקרות שקשה להאמין שהיא קיימת. המשטרה כאן איבדה את כוח ההרתעה. הם עוצרים רק פעילים שלנו שמפגינים, ולא את אלה שזורקים בלוקים".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי