, השר לביטחון פנים, הורה למשטרה להמשיך בנוהל שהנחה אותם בשבת גם במשחק חצי גמר גביע המדינה בין בית״ר ירושלים למכבי תל אביב ביום רביעי בסמי עופר.

ויתרו על הגזענות. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
ויתרו על הגזענות. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית”ר ירושלים

השר ארדן החליט לפעול ביד קשה נגד הקריאות הגזעניות של חברי ארגון לה פמיליה, אחרי ההצלחה הגדולה במשחק אתמול בסמי עופר, השר ארדן החליט להמשיך במאבק כאשר משטרת ישראל קיבלה הנחיות ברורות להקצות שוטרים שיהיו ביציעים שם מרוכזים האוהדים הקיצוניים של בית״ר ירושלים.

נזכיר כי לראשונה אוהדי בית”ר ירושלים, החברים בארגון ״לה פמיליה״, הקיצוני, עודדו את הקבוצה עם עליית השחקנים לכר הדשא בלי השיר הגזעני: ״הנה היא עולה הקבוצה הגזענית של המדינה״. המשחק בין מכבי חיפה לבית״ר ירושלים נפתח בצורה חלקה ללא אירועים חריגים וללא קרירות גזעניות מיציעי בית״ר ירושלים, למעט בודדים שהוצאו מהמגרש. גם השלטים ועליהם הטקסטים הגזעניים לא הונפו ביציעים.

מפקד הכוח של המשטרה שהיה במשחק בסמי עופר בשבת, יהיה גם במשחק הגביע ביום רביעי,  ובקבוצה מרוצים מאוד שהשר ארדן החליט להמשיך במאבק עם הצבת שוטרים ביציעי אוהדי הקבוצה.

״המשטרה יכולה לחסל את תופעת הגזענות בקלות. המשטרה נכנסת ליציעים ועוצרת 10-15 אוהדים, מכניסה אותם למעצר, פעם פעמיים, וכבר לא יהיו אוהדים אמיצים שיקראו קריאות גזעניות בכלל. הכל עניין של הרתעה״, אמר אורן חסון, יו״ר מנהלת הליגה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.