0:24 22/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המשטרה חייבת לפעול ביישובים הערביים, המדינה חייבת לגבות

המשטרה חייבת לפעול ביישובים הערביים, המדינה חייבת לגבות

סיכול החוליה מג'לג'וליה מוכיח כמה חשוב שמשטרת ישראל תקבל גיבוי לפעול ביישובים ערביים וכמה ההנהגה הערבית מנותקת מטענותיה | דעה

קשה לדעת איך היה קורה אם השב"כ והמשטרה לא היו מצליחים לסכל את ניסיון הפיגוע שתכננו שבעה תושבי ג'לג'וליה, להזכירכם שתי דקות נסיעה מכפר סבא, והחוליה הייתה מצליחה לקדם טרור ואף להתנקש בחייו של קצין בכיר בצה"ל.

בשבוע בו עומדת המשטרה למבחן הרתעתי חשוב מאוד לאור האירועים בכפר קאסם בתחילת השבוע, הסיכול של השב"כ והמשטרה מוכיח כמה משטרת ישראל חייבת לקבל גיבוי לפעול ביישובים ערביים, וכמה ההנהגה הערבית מנותקת מטענותיה.

מגב בפעולה צילום דובר צהל
כוח מג"ב בפעולה. צילום: דובר צהל

 

מאז הריגתו של הפורע בכפר קאסם שמענו את ההנהגה הערבית מסיתה נגד המשטרה ונגד השר לביטחון הפנים גלעד ארדן והמפכ"ל רוני אלשיך. ההסתה הזו אולי מעצבנת תקשורתית אבל הנזק שלה עצום בהרבה כשהוא מחלחל לצעירים ערבים שלא צורכים תקשורת ישראלית ורואים רק צד אחד של מטבע ובו חבר כנסת כמו עיסאווי פריג' קורא למאבטח משטרתי בצורה הכי בוטה "רוצח".

פריג' וחבריו להנהגה הערבית ולשמאל הקיצוני יודעים היטב מה המשמעות של אמירות כאלה, הרבה כבוד מהמגזר. אולם לצד זה, ההסתה בדבריהם תוביל לשרשרת של אירועים אלימים בכל פעם שצעירים ערבים יתנגשו עם משטרת ישראל. בסוף ירצח שוטר בעת מילוי תפקידו ואז יהיה מאוחר לנתח למה, ומה קרה כאן.

שלושת החשודים, שב"כ 8.6.17
שלושת החשודים, שב"כ 8.6.17

 

משטרת ישראל חייבת להיכנס עמוק לתוך יישובים ערביים ולקבל גיבוי מלא ומוחלט של המדינה. עם סיוע ממג"ב כי בניגוד לשוטרים הכחולים ה-DNA של מג"ב מיועד להתמודד בדיוק עם המציאות הזו בכפרים, ויס"מ שזהו המוצא האחרון. בשורה התחתונה ניקוי יישובים ערביים מנשקים בשילוב עבודה מאומצת של השב"כ לניקוי הסתה וטרור יכול לתרום לביטחונם של ערביי ישראל ויתרה מכך, טרור שיוצא משטח ישראל הוא חמור שבעתיים מטרור שיוצא מעזה או כפרים ביהודה שומרון.

זווית נוספת לניסיון הנקמה של ערבים ישראלים על חיסול שמיוחס לישראל של בכיר חמאס מאזן פוקהא מוכיח את מה שאני טוען מהיום הראשון. זה לא משנה אם ישראל מאשרת או מכחישה את החיסול, מה שקובע זה מה שהחמאס חושב. ואם חשבתם שלא יהיו ניסיונות לנקמה טעיתם, יהיו. למרות שבמקרה הזה ניסיון הנקמה לא יצא מהנהגת החמאס אלא בעקיפין באמצעות השתלת הרעיון בקרב ערביי ישראל.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטה האו"ם בארמון הנציב. צילום: תנועת רגבים

המדינה תאפשר לאו"ם בנייה בלתי חוקית בארמון הנציב

"מקור ראשון": רה"מ נתניהו ומזכ"ל האו"ם גוטרש סיכמו כי העבודות במתחם יימשכו תוך תיאום עם ישראל. לשכת רה"מ: "האו"ם נהנה מחסינות, לכן פעלנו במישור הדיפלומטי"