המשטרה הודיעה למארגני כי בעקבות התגברות ההפרעות החמורות לתנועה בהפגנות, יאכפו את חוקי התנועה. כחלק מתהליך ההידברות, המשטרה הציעה למארגנים מתווי חלופיים שאינם מייצרים הפרעה חמורה לתנועה. מוקדם יותר היום נחסמו כביש מס' 4 באזור צומת רעננה, כביש 20 (איילון דרום)במחלף קק"ל לדרום, במחלף גלילות מפנות לכביש 5 והירידה לאיילון דרום במחלף שבעת הכוכבים.

כזכור, מבקשים להצמיד את הנכות לשכר המינימום וכחלק מניסיונם להשיג את המטרה הם חוסמים כבישים ברחבי הארץ. בראיון ל"היום הזה" אמר חנן טל מנכ"ל "": "תמיכת הרחוב לא הביאה אותנו לאיפה שאנחנו נמצאים והיא גם לא תחלץ אותנו משם. אנחנו משתמשים בחסימת הכבישים כאמצעי לחץ על מקבלי ההחלטות בהיבט של השפעה על המשק ולא על הציבור".

קודם לכן פורסם בחדשות 10 כי הסתדרות העובדים הכללית תצטרף למאבק להעלאת קצבאות הנכים. עפ"י הפרסום, תעלה קמפיין חוצות ברחבי הארץ על גבי אוטובוסים ובפרסומים בעיתונים תחת הכותרת "לא מפקירים את הנכים", זאת בעקבות פגישתו של יו"ר הארגון עם ארגוני הנכים בתחילת החודש.  בכוונתו של ניסנקורן לקשור את המחאה יחד עם המאבק לפתור את משבר הביטוח הסיעודי לקשישים.

שוטרים מפנים מפגין במחאת הנכים בצומת יקום בחודש שעבר. צילום: פלאש 90
שוטרים מפנים מפגין במחאת הנכים בצומת יקום בחודש שעבר. צילום: פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.