סיעות הימין ממשיכות להפעיל לחץ גם הבוקר (שני) על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. ח"כ מיקי זוהר מהליכוד כתב היום בחשבון הטוויטר שלו: "בוקר טוב אביגדור ליברמן, שנים היית שותף מלא של הימין, הבוחרים שלך האמינו בך פעם אחרי פעם משום שתמיד התחייבת לא לסכן אותנו", עוד הוסיף זוהר: "המצב אליו נקלענו הפך לסכנה ממשית בניגוד להתחייבותך לבוחריך.

פשרה עניינה להתפשר ולא להתבצר", הוא סיים את דבריו באזהרה ליו"ר ישראל ביתנו: "אנחנו קוראים לך להתעשת מהר ולגמור את הסאגה, בוחריך לא יסלחו לך".

נתניהו וליברמן. צילום: פלאש 90

 

בתוך כך, גם יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' צייץ אמש בחשבון הטוויטר שלו אזהרה לאביגדור ליברמן במקרה של בחירות חוזרות: "שלום אביגדור ליברמן ידידי", כתב סמוטירץ' והוסיף: "בניגוד להערכות שלך ושל רבים אחרים, כל המפלגות החרדיות, כולל אגודת ישראל, מתייצבות מאחורי הפשרה", עוד כתב יו"ר האיחוד הלאומי: "עכשיו הכדור במגרש שלך. גלה אחריות ותן תשובה חיובית עוד הערב ויאללה בוא נקים ממשלת ימין טובה ונשנה את העולם", סמוטריץ' סיים את הציוץ במילים: "פוליטיקה היא אומנות של פשרות ואתה יודע את זה"

מספר שעות לפני כן הזהיר סמוטריץ' באופן פיוטי כי: "ההשתעשעות ברעיון הבחירות החוזרות היא משחק מסוכן באש, יותר מהדלקת מדורות ל"ג בעומר במזג אוויר של חמסין, היא עלולה לצאת משליטה ולהביא לאובדן שלטון הימין".

גם יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ התייחס אמש למשבר: "אני קורא לכולם להתכנס סביב שולחן אחד ולא לצאת עד שמגיעים להסכמה. אחריות גדולה בידנו. אסור להיגרר למערכת בחירות נוספת".
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל