גל תחלואה משמעותי וגדול בנגיף הקורונה, מאתמול (ד') נשבר שיא יומי חדש של 868 חולים חדשים שנמצאו חיוביים לנגיף, זהו מס' החולים היומי הגבוה ביותר שנמדד מאז פרוץ המגפה בארץ.

לפי נתוני מס הבריאות מס הבדיקות ביממה האחרונה עומד על 20,660, כאשר 4.8% מתוכן חזרו חיוביות. מניין הנפטרים עלה ל-322. מתחילת השבוע אובחנו כבר 2,774 חולים חדשים – כפול מבכל חודש מאי.

במקביל, ועדת השרים החליטה להטיל סגר על שלוש שכונות באשדוד – ח', ז', וג', וגם על שכונת הרכבת, שניר ונווה שלום בלוד. ההכרזה על כמה מהשכונות באשדוד ובלוד כעל "אזור מוגבל" תהיה ל-7 ימים, החל מהיום בשעה 8:00 בבוקר ועד יום חמישי בשבוע הבא ב-8:00 בבוקר. מדובר בסגר קשיח שבו מותרת יציאה מהבית רק לצרכים חיוניים. לא תהיה יציאה לעבודה אלא רק של כוחות חירום חיוניים.

בדיון הממשלה אתמול עלתה האפשרות להגבלות נוספות על כלל המדינה עוד לפני שבת, בין המועמדים הראשיים להיפגע, מקומות הבילוי וההסעדה, ואולמות האירועים.

שר בכיר אמר כי:  "מה שקורה באולמות ובפאבים זו הפקרות והם מקורות ההדבקה הגדולים ביותר. לצערנו יש אפס הקפדה באולמות. הבעיה שלחתונות מגיעים אנשים מבוגרים מהרבה מקומות ויש הפצה"

 

בנוסף, מנכ"ל משרד הבריאות צפוי לחתום בהקדם על צו המגביל את פעילות מוסדות החינוך ועל צו שימנע התקהלויות בעיר ביתר עילית. קבינט הקורונה יכונס היום בשעה 15:00 לדיון נוסף על המצב.

גם בארה"ב המגפה משתוללת ונרשם שיא שלילי של 48,477 חולים חדשים ביממה האחרונה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.