גאון, ביבי גאון. כן, זה ברור. הוא סובב את בוז'י ופירק לו את המפלגה. הגדיל את הממשלה בעוד סיעה וכך יהיו פחות לחצים מבית. גאון הביבי הזה, גאון.

גאון אבל הממשלה החדשה עדיין לא התחילה לעבוד "המפאיניק" שישב במשרד הביטחון עד עכשיו סגר לו הרבה פינות והסיט את כל האש אליו. פינוי מאחזים, צווים מינהלים, צוק איתן ועוד ועוד. עכשיו לא ברור איך השר החדש יתנהל השר ש'מילה זה מילה' ומעשה זה מעשה ולא תמיד יש קשר בין השניים. כך שעדיין קשה להגיד כמה הוא הרוויח מהמינוי הזה.

בוז'י הפסיד בענק. מה לא נאמר עליו, איזה מם לא לעג לו? המפלגה שלו מתפרקת אצלו בידיים. באמת שהוא ניסה וכמעט והוא סגר אבל פתחת חקירה פה הדלפה שם כבר הספיק כדי להתסיס הכל מסביבו.

בוגי הפסיד את ראשות הממשלה על הצבא. בוגי לא היה רק פוליטקאי, הוא היה איש צבא שם. נלחם על התנאים והגן בחרוף נפש על הקצינים הבכירים (אך שכח את החיילים הפשוטים…). הצבא הפך להיות סוג של רשות חדשה בתקופתו. אז עכשיו בוגי למד ששר בטחון זה לא מפקד צבאי שמתמנה בשל כישוריו ומקציעותו, אלא איש שהוא נציג של העם שבאחת יכול להתחלף.

ליברמן הפסיד את הפה עד עכשיו הוא יכל להתלהם ולספר לכולם מה הוא היה עושה בתור שר ביטחון עכשיו שהוא כבר יהיה שר ביטחון הוא יראה שדברים שאומרים משם לא מעשיים מכאן.

אבל למען האמת לא הפוליטקאים הם המפסידים הגדולים.

המפסידים הגדולים זה אנחנו – העם. נכון שבסוף זה נסגר יותר טוב ממה שזה התחיל, במידה ואתה איש ימין, אבל רק המחשבה שבאותה קלות יכול היה הרצוג לשבת סביב שולחן הממשלה והיינו חוזרים למסיבות הקוקטלים.

זה מלמד לא מעט על התנהלותו של ראש הממשלה ומה הוא חושב על העם שבחר. התנהלות של שורד במקום של מנהיג והוא חושב שהעם הזה הוא עוד עם שאפשר לסובב על אצבע בלי שום ערכים ובלי שום התחשבות בדעתו.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.