. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

 

ש"ס ודגל התורה יתמכו רשמית במועמד משה ליאון בבחירות לראשות שיתקיימו באוקטובר.  המועמד החרדי יוסי דייטש, שאומנם לא הכריז רשמית על התמודדות צפוי לפרוש מהמרוץ בעקבות המהלך.

ליאון נחשב מקורב ליו"ר ש"ס אריה דרעי וליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. ממטה הבחירות של ליאון נמסר הערב (רביעי): "התמיכה של תנועת ש"ס ושל תנועת בי, מרגשת ומחממת את הלב, ונושאת בשורה בעבורי ובעבור תושבי העיר".

משמעות המהלך הוא כי כעת המתמודדים שנותרו במירוץ הם השר לענייני ירושלים זאב אלקין ועופר ברקוביץ'. סיכוייו של ליאון לזכות בבחירות עולים באופן משמעותי עקב תמיכת החרדים, אם כי נכון לעכשיו אלקין וברקוביץ זוכים לתמיכה רבה יותר בקרב הירושלמים.

בתגובה לפרסום על החלטת דגל התורה וש"ס לתמוך במועמד משה ליאון, מוסרים מסיעת מאוחדים בראשות אריה קינג כי: "אנו מביעים צער על החלטת דגל התורה וש"ס לפרוש מהאחדות החרדית סביב יוסי דייטש. אנו נשב עם כלל המועמדים לראשות העיר ונבדוק מי מהם משקף בצורה המיטבית את האינטרסים של תושבי ירושלים, כשהמועמד שבו נתמוך יהיה כמובן אותו מועמד שישמור על אחדות וקדושת ירושלים, יהיה שותף עם סיעת מאוחדים בהשבת הציונות הדתית להגה ההנהגה העירונית, ייתן ביטוי לאינטרס המהותי הנוגע לבנייה יהודית בכל רחבי ירושלים ובפרט במזרח העיר, יחרוט על דגלו את ניקיון הכפיים ויציב בראש סדרי העדיפויות את נושא נראות העיר ונקיונה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.