החמרה משמעותית בהתפשטות נגיף הקורונה. נרשם שיא חדש – 1,668 חולי קורונה אובחנו ביממה האחרונה בישראל. 177 חולים מאושפזים במצב קשה מתוכם 55 מונשמים. כך עולה מנתונים שפרסם הבוקר (יום ג') מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה . בישראל ישנם כיום 21,393 חולי קורונה פעילים ומספר הימים להכפלת החולים עומד על 12. עד כה נפטרו 368 חולי קורונה.

אתמול חצה מספר החולים הפעילים בישראל את רף ה-20 אלף. ביממה הקודמת אובחנו 1,336 נשאי קורונה, ומספר הנדבקים המאומתים מפרוץ המגפה עמד על 40,632. מספר המחלימים עד כה עומד על 19,464 בני אדם.

אתמול בוצעו 24,702 בדיקות, מתוכן 6.75% נמצאו חיוביות.

 

 

מאז תחילת החודש אובחנו 15,525 בני אדם בישראל כנשאי קורונה – כמעט כמו בכל מרץ ואפריל, שבהם אובחנו עם הנגיף 15,892 בני אדם. הערים האדומות שדורשות טיפול יעודי הן: ירושלים, לוד, רמלה, קריית מלאכי, בית שמש וביתר עילית.

מנכ"ל משרד הבריאות בתדרוך על מצב הקורונה אמש.

לנוכח ההחמרה בנתונים, יכנס היום רוה"מ בנימין נתניהו שיחת וידיאו רבת משתתפים, אליה זומן גם מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה – בר סימן טוב. בין היתר ידונו המשתתפים באפשרות להטיל הגבלות חדשות על הציבור.

בכירים במשרד הבריאות מביעים דאגה לאור המצב ומתריעים כי אין מנוס מללכת לסגר מלא. כמו כן חוששים במשרד הבריאות להדרדרות במצב, עקב החלטת ועדת הקורונה אתמול (ב') בראשות ח"כ יפעם שאשא-ביטון,

כי למרות החלטת הממשלה יפתחו חדרי הכושר והבריכות לציבור הרחב.

ח"כ זוהר כתב לאחר ההחלטה של ח"כ שאשא-ביטון: "צר לי שחברת כנסת מהקואליציה בחרה בדרך פופוליסטית וחסרת אחריות על גבם של הרשויות הנלחמות למניעת מגפת הקורונה והחליטה לפעול כנגד עמדת הקואליציה. במקום להיכנס מתחת לאלונקה ולסייע לממשלה לנהל את המשבר הזה באופן אחראי, היא בחרה לתקוע מקלות בגלגלי הקואליציה. לא נוכל לסבול התנהגות כזו".

שאשא-ביטון כתבה בחשבון הטוויטר שלה על הדברים: "וועדת הקורונה ניהלה ישיבות ארוכות ומעמיקות, במהלכן הגיעו להשמיע את דעתם מומחים שונים ומגוונים. בתום הדיונים קיבלתי את ההחלטה המאוזנת עבור הציבור. החלטה שמחד שומרת על בריאות הציבור ומאידך מקיימת את החובה להבטיח פעילות כלכלית רציפה ככל שניתן".

עוד מדיווחי הנגיף בכנסת, הח"כים מיכאל ביטון , קטי שטרית, אופיר סופר, נכנסו לבידוד בעקבות חשיפתם לחולי קורונה.

 

 

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.