הפטריוטים דנים במדיניות הבנייה הישראלית ביו”ש

כמה דירות יאושרו בכינוס מועצת התכנון העליונה? מועצת התכנון העליונה של תערוך דיון בשבוע הבא בתכניות בנייה של כ-3,500 יחידות דיור חדשות ברחבי . התכניות המדוברות כוללות יחידות דיור המצויות בשלבי תכנון שונים. חלק מהתכניות יקודמו, כשרק 465 יח”ד יאושרו לבנייה בפועל. מדובר בדיון שאמור היה להיערך בחודש שעבר, ונדחה בשל ביקור הנשיא טראמפ בישראל.

לערוץ 20 נודע כי בוועדה העליונה צפויים לדון על כ-3,500 יחידות דיור, שנמצאות בשלבים שונים לאישור בנייה. מתוכן, ככל הנראה, רק 465 יחידות דיור צפוית להיות מאושרות לשיווק, כשרק 28 מהן, הנמצאות בבית אל, הן מחוץ לגושי ההתיישבות. כתב ‘הארץ’ יותם ברגר דיווח בטוויטר כי “המתנחלים קיוו להרבה יותר”, וכי “בישיבה אתמול (ה’, ע.ד) אצל רה”מ נדחה דיון באלפי יח”ד”.
בנייה בקרית ארבע. צילום: ויסאם השלאמון, פלאש 90
בנייה בקרית ארבע. צילום: ויסאם השלאמון, פלאש 90
יש להזכיר כי בדיוני הקבינט על מדיניות הבנייה הישראלית מעבר לקו הירוק הוחלט כי דיוני הוועדה העליונה יתכנסו אחת לשלושה חודשים, זאת מתוך הנחה של רה”מ לפיה יש לצמצם את הביקורת הבינלאומית על הבנייה וזאת ניתן לעשות על ידי מתן אישורים נרחב בפעימה אחת. פקיד בכיר אישר לערוץ 20 כי ביכולת הממשלה לעצור את אישורי הבנייה שנמצאים בשלבים שונים, אך כיוון שהקריטריונים שקיבל הקבינט לבנייה מקובלים על ממשל , אין סיבה לעשות זאת.
מנגד, ח”כ בצלאל סמוטריץ’ (הבית היהודי) ביקר את תוכן הישיבה הקרובה במנהל האזרחי והזכיר את אישורי הבנייה המופלגים שניתנו לפלסטינים: “סדר היום שהתפרסם לתכניות שיאושרו במועצת התכנון העליונה בכינוס הקרוב מאכזב מאוד. שורה תחתונה: רק 410 יחידות לבניה מידית בכל יו”ש. לערבים הלבינו 20,000 בתים בלתי חוקיים”.
סמוטריץ’ הוסיף ותקף את נתניהו, אותו האשים ישירות בדילול תכניות הבנייה ביהודה ושומרון. “נתניהו הוציא את רוב התכניות המשמעותיות מהרשימה. לא יודע מה נעשה אבל לא חושב שנוכל לחיות עם זה. נצטרך להתכנס ולחשוב”.
בלשכת שר הביטחון אביגדור ליברמן סירבו להתייחס לדברים בשלב זה.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.