ראש , תא"ל אחוות בן חור, מתריע הערב (ג') במכתב לתושבים הפלסטינים מהכפר כי נוכח תופעת גניבות המים אשר פוגעת בכלל תושבי בקעת הירדן, החלו המנהל האזרחי ורשות המים במבצע אכיפה נרחב לאיתור וניתוקי התחברויות בלתי חוקיות בכפר ברדלה המצוי בשטח B.

"הכפרים ברדלה, כרדלה ועין אלביצ'א מקבלים מהצד הישראלי 12 אלף קוב מים ביום. 11,200 קוב ביום מתוכם נגנבים על ידי תושבי ברדלה בניגוד לחוק" כתב תא"ל בן חור. "המשמעות- המים של תושבי הכפרים נגנבים על ידי לא אחר מהתושבים הפלסטינים עצמם! המנהל האזרחי החל במבצע רחב היקף על מנת להילחם בתופעה חמורה זו".

גניבות המים הגלויות בבקעת הירדן. צילום: שחר מידני

מאז כניסתו לתפקיד של תא"ל בן חור לפני כשנה, המנהל האזרחי גיבש תכנית ארוכת טווח, בשיתוף פעולה עם רשות המים, אשר תיתן מענה לכלל תושבי האזור ותכלול הרחבת תשתיות מים והפעלת קידוחים חדשים.
במסגרת התכנית אישר המנהל האזרחי הפעלת מיידית של קידוחי המים אריאל, יריחו 5 והבוסטר בנעלה אשר מהווים תוספת מים של 19 אלף קוב ביום לתושבי יהודה ושומרון. כמו כן, המנהל האזרחי מקדם פתרונות נוספים בתחום אשר צפויים לצאת לפועל לפני הקיץ הקרוב.

גורמים במנהל האזרחי אומרים כי תופעת גניבות המים על ידי תושבי הכפר ברדלה פוגעת באופן משמעותי בתושבים ישראליים ופלסטינים כאחד ומבצע האכיפה צפוי למנוע גניבות בהיקף של כ-2.6 מליון קוב בשנה.

גונבים מים ע"י שאיבה מתוך בריכת המים של שדמות מחולה. צילום שחר מידני
גונבים מים ע"י מתוך בריכת המים של שדמות . צילום שחר מידני
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.