ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס הערב ב-20:30 את מליאת הממשלה לדיון בנושא הצעדים הנדרשים לנוכח העלייה בתחלואה. נתניהו יבקש מהשרים לאשר סגר בסופי שבוע, כך הוחלט עם סיום דיון שארך כשעה, בו דנו חברי פורום השרים המצומצם לענייני הקורונה בצעדים הנדרשים.

במסגרת הסגר, אם יאושר, החופים והקניונים ייסגרו, והמסעדות תסגרנה ותועברנה למתכונת של משלוחים בלבד. התקהלויות ציבוריות תותרנה עד 20 איש במקום פתוח ועד 10 אנשים במקום סגור.

בדיון בלשכת ראש הממשלה השתתפו שר הביטחון גנץ, שר הבריאות אדלשטיין, שר האוצר כ"ץ, שר החוץ אשכנזי, שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי, שר הפנים דרעי, שר הבינוי והשיכון ליצמן, ראש המל"ל ומנכ"ל משרד הבריאות.

ראש הממשלה נתניהו אמר פתח הדיון: "בעקבות הזינוק בתחלואה לכ-1,800 חולים והעלייה התלולה בהכפלה של החולים הקשים כל שבעה ימים, שוחחתי עכשיו עם רה"מ החליפי ושר הביטחון בני גנץ, ר' המל"ל מאיר בן שבת ועם שר המדע יזהר שי על אפשרות של צעדי ביניים שימנעו את הצורך לסגר כללי. זו בעצם המטרה של הדיון הזה, לעשות צעדי ביניים למנוע סגר כללי לאור הקפיצה הענקית בתחלואה לכ-1,800 איש והכפלה של חולים הקשים כל שבעה ימים. זו המטרה".

דברי נתניהו בפתח פגישת השרים

הממשלה תתכנס הערב כדי לאשר את ההמלצות, שסוכמו בדיון פה אחד.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.