פגישת רה"מ נתניהו וראשי הרשויות ביהודה ושומרון, בחודש שעבר. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
פגישת רה"מ נתניהו וראשי הרשויות ביהודה ושומרון, בחודש שעבר. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בסיכום עם מועצת יש"ע: הממשלה תשקיע 800 מיליון ₪ לפיתוח החל מהשנה הקרובה. יו"ר מועצת יש"ע הוציא מכתב לראשי הרשויות ביהודה שומרון ובקעת הירדן ובו עדכון על התפתחויות שעלו בפגישה עם ראש הממשלה בנושא תשתיות כבישים ובטחון בהתיישבות.

כזכור, אמש ראשי רשויות ונציגי המשפחות השכולות ארזו את מיטלטליהן והתיישבו מול בית ראש הממשלה במחאה על הבטחות שניתנות להתיישבות אך לא מקויימות. לטענתם, הבטחות שניתנו כבר לפני שנתיים לתקצב את אמצעי הביטחון בסך 300 מליון ש"ח לכל יו"ש אך התקציב לא הועבר וכן הבטחה לבנייה משמעותית אחרי תקופת אובמה, הבטחה שלא התממשה.

בישיבה שקיימו היום רה"מ וראש לשכתו יואב הורוביץ עם ראשי הנהלת מועצת יש"ע, יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה ומזכ"ל תנועת "אמנה" זאב חבר, הודיע נתניהו כי הוא פעל בשבועות האחרונים ללא לאות כדי לקדם את ההבטחות, גם על בסיס עבודת מטה רחבה שארכה מספר חודשים בהן נבחנו הצרכים, זמינות הפרויקטים וגיוס המשאבים. לאור זאת סוכם על אישור תוכנית פיתוח כבישים לכלל האוכלוסיות במרחב , בהיקף של כ-800 מליון ש"ח. התכנית תצא לביצוע כבר בשנת התקציב הקרובה 2018.

הפגישה התקיימה בהמשך לישיבת שקיים ראש הממשלה לפני מספר שבועות עם ראשי הרשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, בה הציגה מועצת יש"ע לראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב, עליו חתומים כלל ראשי הרשויות, בדרישה להפסקת האפליה ולפעולה מהירה למען שוויון בתקציב המופנה לתשתיות.

מכתבו של יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה
מכתבו של יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה

יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה: "זוהי בשורה משמעותית ואסטרטגית לכלל האוכלוסיות הגרות במרחב יהודה, שומרון ובקעת הירדן. לאחר זמן רב של עבודה מאומצת עם גורמים במשרדי הממשלה השונים, מוביל ראש הממשלה יחד עם ההתיישבות, מענה הולם המגשר על פער של עשורים רבים בתחבורה ובתשתיות. שמחנו לראות שראש הממשלה נרתם לשדרוג התשתיות".

ראש המועצה האזורית שומרון: "שבענו הבטחות וספינים. עד שהחלטה על תקצוב לא תעבור בצינורות המקובלים אנחנו נשב פה מול בית ראש הממשלה יחד עם המשפחות השכולות דם תושבינו לא יהיה הפקר".

השרים כץ וכהן הצטרפו למחאת ראשי הרשויות והמשפחות השכולות

מוקדם יותר אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד שהצטרפה למחאה יחד עם משפחות שכולות נוספות, הביעה תקווה שנבחרי ציבור נוספים יצטרפו למחאה לשיפור תשתיות התחבורה ביהודה ושומרון. "אולי ברוך היה ניצל אם היה כביש עוקף", אמרה בראיון לגל"צ. "אם המחבל היה יודע שיש תאורה ויש שם רשת סלולרית נורמלית. אולי, מי יודע? אני בוכה על זה המון. ואני חושבת שאם אני יכולה להציל נפש אחד מישראל פה זה המקום".

הדס מזרחי, אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד, באוהל המחאה אמש. צילום: פלאש 90
הדס מזרחי, אלמנתו של נצ"מ הי"ד, באוהל המחאה אמש. צילום: פלאש 90

ואכן למחאתם של של ראשי הרשויות ביו"ש והמשפחות השכולות הצטרפו היום שר הרווחה השר (הליכוד) ושר הכלכלה (כולנו). "אני לא חושב שראש הממשלה לא רוצה שיהיה בטחון לתושבי יו"ש. אני בטוח שהוא רוצה. יחד עם זאת בשורה התחתונה אין כבישים עוקפים ואנחנו לא רוצים להיות בצד של המסבירים אנחנו רוצים להיות בצד של המנצחים", אמר השר כץ. "אנחנו נעשה ככל שניתן על ידינו שאתם תעברו מהצד של המסבירים לצד של המנצחים. אתם (פונה לבועז שאבו שאשתו וילדיו נטבחו בביתם באיתמר לפני מספר שנים) אבל לשאר האנשים שלא יגיעו למצב הזה".

השר כהן הצטרף לדברים ואמר: "אנחנו צריכים לפעול ולעשות כל מה שניתן כדי למנוע את המקרים הבאים של משפחות נוספות. אנחנו מקדשים את החיים". כהן הוסיף: :אנחנו צריכים למנוע את המקרים הבאים כיוון שכאן משלמים את המחיר היקר והכבד ביותר ואנחנו נפעל בכל הכח כדי למנוע את המקרים הבאים".

ראשי רשויות ביו"ש באוהל המחאה, אמש. צילום: פלאש 90
ראשי רשויות ביו"ש באוהל המחאה, אמש. צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.