רשויות השלטון בישראל צפויות לאשר בקרוב כחמישה עשר אלף היתרי עבודה לערבים מיהודה ושומרון, כך פרסם הערב (ג') מואב ורדי, כתב ערוץ 10.

לאחר שהממשלה נתנה השבוע אישור לרשות הפלסטינית לקבל לרשותה כלי רכב צבאיים, מערכת השלטון ממשיכה להביע אמון באוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון.

רבים מהמחבלים מגל הטרור של השנה האחרונה היו עם אישור עבודה. בעקבות כך, קולות רבים בחברה קראו לשלול את ההיתרים. כך למשל, המחבל שתקף  את צביקה כהן, המאבטח ממעלה אדומים, היה פלסטיני עם היתר עבודה.

כזכור, צביקה כהן הותקף ע"י המחבל בפברואר 2016. המאבטח נפצע באורח אנוש והחלים בנס. משה כהן, אחיו של צביקה, הגיב בזעם על מדיניות אישורי העבודה. "אסור לתת להם אישורים ולהיכנס בכלל לשטח שלנו – גם מהשטחים וגם ישראלים. הם מפגעים בנו יום יום. אלה מהשטחים צריכים לקבל אישור עבודה אצלנו, וזה מה שהם עושים?" אמר משה כהן, והוסיף, "אתה נותן להם אישור עבודה והם תוקפים בגרזן. גם הערבים עם התעודות הכחולות שחיים בישראל עושים לנו את זה".

ח"כ יהודה גליק. צילום: פלאש90
ח"כ . מחבל עם היתר עבודה ניסה להתנקש בחייו. צילום: פלאש 90

צביקה כהן הוא לא היחיד שהותקף ע"י מחבל עם אישור עבודה. גם ראאד מסאלמה, הרוצח מפיגוע הפנורמה בתל אביב,  החזיק בהיתר עבודה. ראאד סלאמה, בן 38  מכפר דורא, קיבל אישור לעבוד במסעדה בתל אביב. בנובמבר 2015 המחבל רצח את ואהרון אסייב הי"ד.

כמו כן, הפיגוע בעתניאל בו נרצחה הי"ד בוצע ע"י מחבל עם אישור עבודה. אותו הדבר בפיגוע באריאל בדצמבר 2015, ובמחבל שניסה להתנקש בחייו של ח"כ יהודה גליק.

אייזנקוט: "רק למחבל אחד היה אישור עבודה"

"אפס סובלנות". הרמטכ"ל גדי איזנקוט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
הרמטכ"ל גדי איזנקוט. "רק מחבל אחד היה עם אישור עבודה". צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מערכת הביטחון משוכנעת כי מתן היתרי עבודה לפלסטינית מנתקת אותם ממסלול הטרור. בפברואר האחרון אמר הרמטכ"ל גדי אייזנקוט בכנס בהרצליה כי "רק מחבל אחד שתקף בגל הדקירות הפלסטינית החזיק באישור עבודה". לדבריו, "זה אינטרס ישראלי מובהק, הרצון לפתח כלכלה. לא קשה לדמיין מה הייתה המציאות אם אותם 120 אלף לא היו יכולים לעבוד בישראל" סיכם אייזינקוט.

כמו כן, גם שר החינוך מגבה את מדיניות זו. יו"ר  מסר: "אנו תומכים בכך מאז ומעולם. זה נכון כלכלית ובטחונית, לישראלים ולפלסטינים. Win-win. אגב, נדיר שפלסטינים עם היתר עבודה מבצעים פיגועים".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.