לחקור. ח"כ יואל חסון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ יואל חסון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ יואל חסון תקף את הממשלה במהלך פתיחת ישיבת הסיעה: ״הייתי רוצה לנצל את הבמה שניתנה לי ולשתף אתכם בסדר העדיפויות של ממשלת ישראל. בואו נתחיל מהצעות חוק שוועדת שרים החליטה לדחות אתמול: חוק להצמדת תשלומים לחיילים בודדים למדד המחירים לצרכן, של חברת הקואליציה מירב בן ארי – נדחה. חוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות חינוך – נדחה. חוק להגבלת משלוחים חיים לשחיטה – נדחה. הצעת חוק סיוע לצעירים חסרי עורף משפחתי של קארין אלהרר – נדחה".

חסון המשיך: "מתוך 45 הצעות חוק הממשלה מחליטה להתנגד כמעט לכל הצעות החוק. אבל באילו הצעות חוק היא מחליטה לתמוך? בחוק ביבי 2 הידוע בכינויו "חוק ההמלצות" שתכליתו היחידה לקנות לחשוד העיקרי ולחשודים הרבים סביבו עוד קצת זמן לפני שהחקירה תשיג אותם. בחוק הג'ובים של השרה איילת שקד שמטרתו לאפשר לכל השרים לזרוק את שומרי הסף במשרדים שלהם, היועצים המשפטיים, ולמנות תחתם 'יסמנים' ומינויים פוליטיים. בחוק של דודי אמסלם שמטרתו לפגוע באפשרות של הציבור לעבור קופות חולים כי מסתבר שלקופ"ח לאומית, המרוויחה היחידה מהחוק, יש לוביסטים חזקים עם קשרים במפלגת השלטון".

"זאת הבשורה השבועית של הממשלה לעם ישראל. סדר היום של וועדת השרים לחקיקה הוא דוגמא חיה ועצובה לסדר העדיפויות של ממשלת ישראל: קודם כל שימור כיסאו של הקיסר העליון, לאחר מכן דאגה לאנשי החצר, המקורבים והמקושרים – ואזרחי ישראל? גם השבוע הם נמצאים בתחתית הפירמידה", כך ח"כ חסון.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא