שר התיירות, יריב לוין התראיין בסוף השבוע האחרון  לאתר  'אל מוניטור' "אני לא רואה את הממשלה הזאת מבצעת שום פינוי. מבחינתי זה לא יהיה", אמר לוין על החלטת בג"ץ לפינוי עמונה הצפויה להתבצע עד דצמבר. "זה דבר בלתי נסבל, זה דבר מקומם, זו תהיה נקודת שבר. נטפלים לשניים וחצי בתים שנבנו לפני עשרים שנה. אני מאוד מקווה שנמצא פתרון, כי אני לא רואה את הממשלה הזאת מבצעת שום פינוי. מבחינתי זה לא יהיה. גם לי באופן אישי זה מצב בלתי נסבל. זה דבר מקומם. זו תהייה נקודת שבר, והממשלה לא תשרוד את זה."

 פינוי עמונה, 2006. צילום: פלאש 90
פינוי עמונה, 2006. צילום: פלאש 90

לוין התייחס גם להרחבת הממשלה ולבעיות הפנים ליכודיות "אם היינו נשארים על 61 היינו נופלים, בגלל הבעיות הפנימיות בתוך הליכוד. אני לא יודע מה היינו עושים עם התקציב, ואני לא יודע אם היינו מצליחים להעביר אפילו את המינוי של צחי הנגבי. הרחבת הממשלה הורידה את כל הלחץ ואת היכולת של ח"כים בודדים לבוא בכל מיני איומים ודרישות. אולי היינו שורדים, אבל לא הרבה. התחיל תהליך של שחיקה, וחווינו בשנה הראשונה לממשלה תקלות שלא צריכות לקרות: הפסדנו המון הצבעות במליאה. החוכמה היא להרחיב את הממשלה לפני שאתה מגיע לקריסה. היינו קרובים לזה: שני ח"כים מהליכוד, אברהם נגוסה ודודי אמסלם, סחטו אותנו, וזה היה דרמטי כי חודש שלם לא יכולנו להביא אף חוק להצבעה. אז קודם סגרנו איתם דיל בנושא העלאת יהודי אתיופיה, ייצבנו את הקואליציה ואז פעלנו להרחבתה. הנחת העבודה הייתה שאם לא מרחיבים, העסק היה מתפרק בדיוני התקציב".

יו"ר מטה מאבק עמונה, אביחי בוארון: "אנו מודים לשר התיירות יריב לוין על דבריו החשובים באל מוניטור. סיפורה של עמונה הוא סיפורה של ההתיישבות כולה, סיפורה של עם ישראל. אנו דורשים משרי הממשלה, מחברי הכנסת ובית הנבחרים כולו להתעורר, ולא להשאירנו מיותמים במערכה הזאת. עליכם להתגייס להצלת היישוב וההתיישבות כולה. השעון החל את ספירתו לאחור, אם הממשלה לא תתגייס עכשיו ותחל לאמץ את הפתרונות הקיימים, אנו צפויים להגיע לנקודת רתיחה ומשבר שלא יהיה ניתן למנוע אותו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20