ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה למגעים עם ישראל ביתנו להרחבת הקואלציה: "מלכתחילה כשהקמנו את הממשלה אמרתי שהכוונה שלי היא להרחיב את הממשלה. 61 זה יותר טוב מ-59, אבל ממשלה רחבה ככל האפשר זה הדבר החשוב ביותר למדינת ישראל. אנחנו בעיצומם של מהלכים להרחבת הממשלה. אני חושב שקואליציה רחבה יותר תעזור לנו לעמוד באתגרים רבים שמולנו וגם לנצל הזדמנויות"

הממשלה אישרה היום את מתווה הגז המתוקן. כזכור בג"ץ פסל את המתווה וביקש מהמדינה לערוך בו מספר תיקונים. ראש הממשלה התייחס למתווה הגז המתוקן ואמר: "ההסכם החדש מטמיע בתוכו את ההערות שקיבלנו מבית המשפט העליון. כעת הדבר החשוב הוא לא להתעכב, להתקדם ולהביא את הגז שמביא גם משאבים עצומים לאזרחי ישראל: ברווחה, בחינוך, בבריאות, ובעצם בכל תחומי החיים. אני חושב שזה צעד חשוב ביותר, אפילו היסטורי, לכלכלת ישראל ובפרט לאזרחים, ואנחנו משתמשים במתנה שהעניק לנו הטבע לטובת המדינה ואזרחיה". נראה כי מה שעוד היה יכול לעצור את מתווה הגז הוא כניסת המחנה הציוני לממשלה. אך בעקבות התנגדות חברי הכנסת של המפלגה נשארה בחוץ ולמרות רוחם המתווה עבר היום.

בסיום דבריו בירך ראש הממשלה את אלופת ישראל בכדורגל הפועל באר שבע "אני רוצה לברך את הפועל באר-שבע על זכייתה בהישג הגדול, באליפות המדינה בכדורגל אחרי 40 שנה. אני חושב שהרבה דברים מתרחשים בנגב ובאר-שבע בפרט. היא הופכת במהירות לבירת הסייבר של ישראל ועכשיו גם לבירת כדורגל. אני חושב שאנחנו יכולים לברך אותם בשם כל אזרחי המדינה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20