4:06 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המלחמה הקרה חוזרת? ארה"ב ורוסיה על סף פיצוץ

המלחמה הקרה חוזרת? ארה"ב ורוסיה על סף פיצוץ

על רקע מתיחות השיא בין ארה"ב לבין רוסיה, שרי החוץ של רוסיה וארה"ב נפגשו עם דמויות מפתח מהמזרח התיכון, במטרה לפתור את המשבר המתמשך בסוריה

מלחמת האזרחים בסוריה הביאה לסבב שיחות בינלאומי, שהחל היום (ש') בלואזן, שוויץ, בהובלתן של ארצות הברית ורוסיה כל זאת שבועות אחדים לאחר כישלון הפסקת האש בסוריה וברקע מתיחות שיא בין וושינגטון למוסקבה.

לברוב קרי צילום: מחלקת המדינה ארה"ב
לברוב קרי צילום: מחלקת המדינה ארה"ב

עם תחילתו של הכנס, יצאה נושאת המטוסים "אדמירל קוזנצוב" מחופי רוסיה לעבר המזרח התיכון על מנת לסייע לכוחות הלוחמים בסוריה, ועליה אנשי חיל הים הרוסי. לכינוס הגיעו גם נציגים מירדן, טורקיה, מצרים, קטאר, איראן, עיראק וסעודיה.

נושאת המטוסים צפויה לסייע גם בעיבוי הכוחות שתוקפים במדינה מהים, בהתאם להודעתו של שר ההגנה סרגיי שויגו לפני חודשיים.

"אין ציפיות מהמפגש"

שר החוץ הרוסי הבהיר כי לרוסיה "אין ציפיות מהמפגש"  והדגיש כי מדינתו תנקוט "צעדים מהותיים" במטרה לקדם הצעות קודמות של מועצת הביטחון של האו"ם שלא מיושמות ברוסיה בגלל ארה"ב, לטענתם. "עלינו לראות קודם באיזו מידה שותפינו יהיו מוכנים להיענות להחלטות מועצת הביטחון של האו"ם".

גם בבית הלבן אין ציפיות גבוהות לגבי הפגישה עם הרוסים שאמורה, לפחות באופן מוצהר, לפתור את המשבר בסוריה. "הצורך הדחוף מבחינתנו הוא להפחית איכשהו את פעולות האיבה ורמת האלימות, בייחוד באזור חלב", אמר סגן דובר מזכירות המדינה. "אומר רק שאנחנו מעוניינים לפתור את המשבר בסוריה באופן רב צדדי", השיב הדובר לעקיצה הרוסית.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב