מכתב שכתב מפקד כלא איילון לשעבר גונדר משנה שוהם יוסף מוכיח מעל ומעבר לכל ספק: הוא הטריד מינית. יוסף, שהוזמן לערב מורשת כלא איילון לדורותיו, זכה לגיבוי מהשב"ס בעקבות הפרסום בערוץ 20, כתב היום (ה') בעמוד הפייסבוק שלו כי "מעולם לא הורשעתי או הודיתי בהטרדה מינית".

שוהם יוסף. צילום: משה שי, פלאש 90

 

אלא שמכתב שהגיע לידי , אותו כתב גונדר משנה יוסף בעצמו לסוהרת שהטריד, חושף כי התנסחותו לוקה מעט בחסר. "בעת ששימשתי כמפקד בכלא איילון, יזמתי שלושה מפגשים בינינו שהיו בעלי תוכן מיני", כותב במה שנראה כחלק מההסדר המותנה. "כמו כן יזמתי כלפייך שיחות טלפון ומסרונים בעלי אופן מיני", הוסיף. "גם כיום, בהתאם להסדר עם הפרקליטות וכחלק נוסף של הבעת חרטה על מעשיי, הסכמתי לשלם לך פיצויים משמעותיים על סך 25 אלף ש"ח."

הפרשה התפוצצה לפני כשנתיים, כאשר המשטרה בעצמה המליצה להעמיד את יוסף לדין, בחשד שביצע מעשים מגונים בעובדת שב"ס תחת פיקודו בכמה מקרים. לבסוף, השניים הגיעו להסדר מותנה. הוא סיים את תפקידו וכפי הנראה גם שילם לה פיצויים עבור הנזק שגרם לה.

 

 

אירוע מורשת כלא איילון התקיים לפני כשלושה שבועות בתוך כותלי בית הכלא. בשירות בתי הסוהר הציגו שלשום בוועדה לביקורת המדינה את הקמפיינים שהם יצרו למניעת הטרדה מינית בארגון. דבר זה אינו מתיישב עם כך שמזמינים לאירוע רשמי של הכלא את מפקדו שהודח בגין עברית מין.

שב"ס מוסרים בתגובה: האירוע אורגן על ידי בית סוהר איילון, ההזמנה הפתוחה נשלחה באמצעות הרשתות החברתיות והמייל לכל אלה ששירתו אי פעם בבית הסוהר. כולם וכולן היו מוזמנים ומתקבלים בברכה.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.