אלי טביב, הבעלים של בית״ר מרושלים, קיבל החלטה למכור את עומר אצילי. הדיון הקרוב בבוררות בין הצדדים יתקיים ב-26 ביוני וטביב שואף למכור את אצילי במחיר של 1.5 מיליון יורו לפחות. נכון לעכשיו שתי קבוצת, מכבי חיפה ומכבי תל אביב מעוניינות בשחקן וטביב מתכוון למכור את אצילי לקבוצה שתשלם את הסכום הגבוה ביותר, כאשר טביב מעוניין לשלב בעסקה גם העברת  שחקנים.

רן בן שמעון, מאמן בית״ר ירושלים הנכנס, כבר איבד את רוקביצ׳ה לטובת מכבי חיפה וביקש מטביב להשאיר את אצילי אולם טביב נחוש למכור את השחקן. ״איך אתה רוצה למכור שני שחקנים שהיו מעורבים בכיבוש 40 שערים בעונה שעברה, אתה חייב להשאיר את רוקביצ׳ה ואצילי ולבנות סביבם קבוצה לאליפות״, אמר לטביב איש מקצוע בשיחה שנערכה ביניהם בשבוע שעבר. טביב מעריך מאוד את אותו איש מקצוע אבל אמר לו: ״אל תדאג, אני אמכור אותם בכסף טוב ואביא מחליפים לא פחות טובים בפחות כסף״

אצילי.עומד למכרז צילום: פלאש 90
אצילי.עומד למכרז צילום: פלאש 90

טביב רוצה להגיע לדיון בבוררות עם אצילי כאשר הוא כבר סגר עסקה ובכך לבטל את הבוררות. בשיחה בין שחר לטביב עלתה האפשרות לבצע עסקה גם עם אצילי אולם השניים לא הגיעו להבנות. טביב מתעקש לקבל על הקשר הצעיר 1.5 מיליון יורו והוא בטוח כי במאבק שיש בין מכבי תל אביב למכבי חיפה הוא יקבל המחיר טוב עבור אצילי, כאשר גם אלונה ברקת עשויה גם להיכנס לתמונה ולהעלות את המחיר. ״טביב יעשה מכרז על אצילי. הוא ינהל שיחות בין מכבי, חיפה ובאר שבע ויעשה את העיסקה הכי טובה עבורו. השאלה היא לא אם אצילי יימכר השאלה היא למי ובכמה״, אמר גורם שנפגש עם טביב לאחרונה.

טביב רוצה לבצע עסקה במהלכה יקבל כסף גדול ושחקן בכיר. הוא רוצה את אלירן עטר ממכבי חיפה ושלומי אזולאי ממכבי תל אביב אבל בתנאים שגם שחר וגם קרויף לא מעוניינים נכון לעכשיו להיענות להם. שרוני לוי ועטר לא מדברים ושניהם לא מתלהבים להישאר יחד בעונה הבאה. המכשול שמונע כרגע את שחרורו של עטר הוא בעיות המשמעת שלו והחוזה הגבוה.

גם מכבי תל אביב מעוניינת בעטר אולם קרויף חושש מאוד מאופיו של השחקן. נזכיר כי עטר נמכר ממכבי תל אביב לצרפת אחרי שהיה מלך השערים של המועדון ולא התלהב לעזוב. קרויף מחזיק מעטר אבל חושש מהחיבור הנוסף בינו לבין ברק יצחקי. האפשרות שערן זהבי יעזוב והחשש ממחסור בשחקנים ישראלים איכותיים גורם לקרויף לחשוב פעם נוספת בכדאיות החתמת עטר.

טביב יודע שהאוהדים זועמים על מכירת רוקביצ׳ה והוא יודע שמכירת אצילי יכולה להבעיר את בית וגן והוא שואף לבצע עיסקה במהלכה לא רק ימכור את אצילי אלא ינחית בבית וגן לפחות שני שחקנים אטרקטיביים. עטר או שלומי אזולאי מבחינתו הם בהחלט תשובה ראויה להשתיק את האוהדים.

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20