עמותת “” הפועלת להנצחת זיכרון השואה לדורות הבאים בדרך מקורית ואישית, קוראת למשפחות הנספים ולכלל הציבור הישראלי, לקראת שיחול ב-02.05.19, להנציח את זכר נספי השואה, באופן מיוחד המבליט את הסיפור האישי של הנספה ומציין את שמו, גילו, עיר מגוריו או כל פרט אחר שידוע עליו באמצעות יצירת נר זיכרון אישי.

צילום: יח”צ

משנה לשנה זיכרון השואה הולך ומתרחק מאתנו, ויחד עם הזמן שעובר, גם ניצולי השואה הולכים ומתמעטים וישנן פחות עדויות, סיפורים וחיבור אישי ואנושי.השואה, שהביאה אותנו לתקומתה של המדינה, גם השאירה מסר חשוב שיש לחקוק לעד על חותם ליבנו- לעולם לא עוד. הזיכרון וההנצחה הכרחיים. ראשית, כיוון שזוהי היסטוריית עמנו ואומתנו ויש לשמרה. שנית, כיוון שרק מתוך זיכרון נבטיח שדבר כזה לא יישנה.

עמותת “שםונר” בחרה להנציח את שמות הנספים על גבי נרות נשמה, כל שם בנפרד. על בית הנר, ישנה מדבקה עם פרטי הנספה וכן קוד שניתן לסרוק על מנת להכיר את סיפורו מקרוב. עד כה אספה העמותה כ-160 אלף שמות וסיפורים וישנם עוד מיליונים שסיפורם  טרם סופר. מידיי שנה  מחולקים ונרכשים מאות אלפי נרות על ידי הציבור הרחב, מוסדות חינוך, גופים ציבוריים וחברות פרטיות.  לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה מזמינה העמותה את כל הציבור

 

 

הישראלי להצטרף למסורת להנצחת זכרון השואה ולהכנס לאתר העמותה לקבלת פרטים על מקומות חלוקה, להגדיל את מאגר השמות באתר הייעודי או להוריד תווית ללא עלות מאתר האינטרנט.בנוסף ניתן לרכוש נרות ב”בית התפוצות” בקמפוס אוניברסיטת ת”א,ובחנות מוזיאון תרבות הפלשתים באשדוד. ב-01.05 יחולקו נרות ללא תשלום במספר סניפי שופרסל ברחבי הארץ.

העמותה נושאת בעלויות הקשורות ללאיסוף השמות והפקת התוויות אותן מעניקה ללא חיוב למפעל נרות  בשדרות , אשר מעסיק עובדי שיקומיות להדבקתן על הנרות אותן מייצר.

אלישה יעקובי מיוזמות העמותה: “כיום נמצאים במאגר שמותיהם ופרטיהם  וסיפורים של כ-160,000 נספים, חשוב לנו מאוד שהמפעל החשוב וההיסטורי הזה יילך ויתרחב- החיבור האישי והכבוד לנספה..באם לידי ביטוי בהדלקת נר נשמה עם פרטים אישיים”.

בקרו באתר  www.shemvener.org.il

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.