עד לפני שנתיים, התואר "מקצוענים" היה שייך למיטש גולדהאר וג׳ורדי קרויף. לא רק בעקבות התוצאות אלא גם בזכות היכולת המדהימה והניהול האירופאי שהביאה למהפיכה של ממש. הראשון שפך כסף בלי אבחנה והשני עשה בו את הדברים הכי טובים כדי להיות בדיוק מה שהפועל באר שבע היום.

מיץ' גולדהאר וג'ורדי קרויף. צילום: מכבי ת"א
מיץ' גולדהאר וג'ורדי קרויף. צילום: מכבי ת"א

 

ההתנהלות של גולדהאר וקרויף בקיץ האחרון היא בדיוק כמו שני מיואשים. לפחות על פי מבט מהצד, נראה כי השניים מתוסכלים מהתעצמותה של הפועל באר שבע ומאובדן התארים, וכי האידיליה המדהימה בין הטייקון מקנדה למנהל המקצועי מהולנד נסדקה. גם אם השניים לא יודו בכך, התנהלות המועדון הקיץ מראה זאת בבירור.

זה התחיל עם ההמתנה הארוכה להחלטה של גולדהאר בנוגע לעתידו של קרויף גם כמנהל מקצועי. העיכוב פגע במעמד של קרויף וגרם לפגיעה גם בעוצמות שהיו לו בקרית שלום. זה נמשך בעזיבה המהירה של יוסי בניון, עומרי בן הרוש וגל אלברמן. בלי קשר ליכולת המקצועית של השלושה עצם העובדה שהם עזבו את המועדון רק מחזקת את המציאות החדשה בקרית שלום. גולדהאר וקרויף כבר לא ממגנטים כבעבר.

זה המשיך עם ההתנהלות ההזויה סביב רכישת אלירן עטר, התנהלות שמתאימה לקבוצה קטנה וענייה. הרבה אגו, מאבקי כוחות, ספינים ומעט מאוד חשיבה מקצועית ועניינית. בימים רגילים גולדהאר וקרויף היו מנחיתים בקרית שלום את רמי גרשון ומאור בוזגלו, אבל גולדהאר משדר שהוא לא רעב וכי הוא איבד את הלהט שהיה לו. איבוד האליפות הוציאה לו את החשק להשקיע. ההתנהלות שלו לאחרונה מזכירה את המשפט המפורסם של ביבי נתניהו: "יתנו יקבלו, לא יתנו לא יקבלו״. גולדהאר שלח מסרים, כביכול מאיימים, אם רוצים רכש צריך לעבור שלב. אם עוברים שלב צריך להעפיל לשלב הבתים בליגה האירופית.

השדרה הניהולית: המנכ"ל מנספורד, הבעלים גולדהאר, נציג הבעלים אנגלידיס, המאמן קרויף ועו"ד מורן מאירי. צילום: מכבי ת"א
גולדהאר וקרויף יחד עם המנכ"ל מנספורד, נציג הבעלים אנגלידיס ועו"ד מורן מאירי. צילום: מכבי ת"א

 

זה לא גולדהאר שבטלפון אחד מקנדה אישר לרכוש את ראיקוביץ בשלושה מיליון יורו, זה לא גולדהאר שהתלהב לרכוש את קיארטנסון בסכום עתק של 3.5 מיליון יורו, זה לא אותו גולדהאר שחצה אוקיינוסים כדי להראות לכולם שהוא אוהב את מכבי תל אביב ומקפיץ את הטייס הפרטי שלו כדי לטוס מקנדה לגרמניה להחתים את רוברטו קולאוטי וגל אלברמן.

עצם העובדה שהאוהדים של מכבי לא יודעים אם להאמין לקרויף שחוזר ואומר במסיבות עיתונאים כי אין לו מושג מה קורה במו״מ בין מכבי לחיפה על עטר אומרת הכל. משהו כבה בקרויף, הרבה אחרי שכבה בגולדהאר. סימני יאוש? ככה זה נראה.

היריבה הגדולה על תואר האליפות מתחמשת למרות שהסגל שלה חזק ועוצמתי, השניים רואים את מכבי חיפה היריבה הכי שנואה על אוהדי מכבי מחתימה כל מה שזז ומשקיעה סכומים אדירים בשחקנים שבעבר לא היו מוכנים לוותר על קרית שלום לטובת בת גלים. אין הגדרה מתאימה יותר עבור גולדהאר וקרויף – הם מיואשים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא