בנט את שקד מבינים היטב שהיכולת שלהם להצמיח מפלגת שלטון אפסית. את כוחו של הליכוד כחוד החנית של הימין קשה לערער, ובעבר לא מעט מפלגות אווירה בעלות גוון ימני ניסו לעשות זאת ללא הצלחה יתרה. המטרה של השניים, שצמחו מבין השורות של הליכוד, היא אחת: לחזור להנהגת הליכוד.

האם שרת המשפטים איילת שקד יודעת משהו על כוונת היועמ"ש בנוגע לתיקי נתניהו? האם היא ובנט הם הראשונים להיערך ליום שאחרי נתניהו?

כבר תקופה שבנט ושקד מרגישים שהם הגיעו לקצה גבול היכולת שלהם. מצד אחד – הם זוכים לפופולאריות גדולה בציבור על ניהול המשרדים שבראשם הם עומדים, המשפטים והחינוך, ומהצד האחר – בכמות המנדטים הם עדיין מפלגת נישה שמזוהה עם חובשי הכיפות.

חברי הכנסת יאיר לפיד ואביגדור ליברמן. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

בנט מאמין שהוא יכול לסחוף אחריו, כמו ליברמן לפני ארבע מערכות בחירות, את הצעירים ואת החיילים וגם ליכודניקים מאוכזבים וכמובן כאלה שמחפשים טרנד חדש. גנץ סטייל.

שניהם לא מסתירים את השאיפה שלהם להגיע ביום מן הימים לתפקיד הרם ביותר – ראש הממשלה. כרגע הם מאוחדים, הפיצול ביניהם הוא גם עניין של זמן.

בני גנץ. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

המהלך של שקד ובנט הערב מבטיח לנו קרבות לא פשוטים בימין – קרב על כל מצביע

כשהירי בתוך הנגמ"ש מתרחב –  לא מן הנמנע שיעלו גם דיבורים, אם עכשיו ואם בעתיד הנראה לעין על חיבור של בנט ושקד לליכוד, מה שבטוח יהיה על השולחן במידה וגנץ יחבור ללפיד.

נתניהו השוהה בברזיל הופתע מהמלך הזה של בנט ושקד. הוא ידע שהם לא יסיימו את הקריירה הפוליטית שלהם במפלגת הנישה הזאת, אבל העריך שזה יקרה רק לקראת תום ימיה של הכנסת הבאה. בנט הצליח להרדים את השטח, לשדר עסקים כרגיל ולהפתיע את נתניהו. שר החינוך לא שכח את ההתקפלות של נתניהו עם פרישתו של ליברמן. כעת הוא שמח לתת את התשובה הציונית שלו ליו"ר הליכוד.

נתניהו בברזיל בסוף השבוע. צילום: לע"מ

 

בימים הקרובים נשמע את בנט ושקד תוקפים ללא רחם את נתניהו ומנסים בכך לבדל את עצמם מהליכוד.
מי בארסנל השמות של מפלגת הימין החדשה? העיתונאים המזוהים עם הימין מגל, ריקלין וסג"ל, ח"כ שולי מועלם צפוייה להצטרף גם היא לרשימה החדשה ואולי גם קאמבק של אלי אוחנה, שבנט רצה לצרף לבית היהודי ב-2015 אך ללא הצלחה.

אחרי הפריימריז של הליכוד, ואולי עוד לפניהם, אל תתפלאו אם כמה מחביר הכנסת של הליכוד שמבינים שעתידם הפוליטי לוט בערפל, יבקשו להצטרף למפלגה המתיימרת להיות האלטרנטיבה הימנית לליכוד.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא