2:30 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חדשות חוץ > המטרה: נבחרת ישראל תשחק כמו אתלטיקו מדריד

המטרה: נבחרת ישראל תשחק כמו אתלטיקו מדריד

אלישע לוי אוהב את הדרך של דייגו סימאונה להוביל את קבוצתו להישגים גדולים אמנם בלי כוכבים ברמה הגבוהה של אירופה אבל עם הרבה לב ונשמה

נבחרת ישראל בעידן המאמן החדש, אלישע לוי, תפתח הערב את ההכנות למוקדמות המונדיאל 2018 כאשר תתמודד נגד נבחרת סרביה. הנבחרת הגיעה אתמול בצהריים לסרביה אחרי מחנה אימונים באוסטריה. 6 אימונים ערכה הנבחרת תחת המאמן החדש, הערב יהיה זה מבחן הכלים ראשון של אלישע לוי. בשיחות עם השחקנים והצוות המקצועי בסיום מחנה האימונים, אמרו השחקנים כי המשחק בסרביה חשוב מאוד אולם למאמן קשה להשפיע על היכולת והתוצאה אחרי ארבעה ימים שהוא נמצא עם הנבחרת. ״אלישע לוי ייבחן בהמשך, המשחק בסרביה הוא לא מבחן עבורו והוא לא צריך להמציא נבחרת חדשה. אין מאמן בעולם שמסוגל לשנות סדרי עולם בכמה ימים ולכן צריך לקחת את המשחק בסרביה כמשחק הכנה ממנו המאמן ילמד את השחקנים החדשים שלו. המטרה האמיתית היא המשחקים הרשמיים״, אמרו בנבחרת.

נבחרת ישראל .צילום: יונתן שינדל פלאש 90
נבחרת ישראל בעידן גוטמן.צילום: יונתן שינדל פלאש 90

אחרי ארבעה ימים שהמאמן והשחקנים ביחד, אפשר כבר לומר כי הדבר הבולט ביותר בעידן אלישע לוי הוא החיבור בינו לשחקנים. אלישע לוי קיבל ירושה לא בריאה מאלי גוטמן. הנבחרת הייתה מפולגת ומסוכסכת בסיום הקמפיין האחרון. בינתיים, האישיות של המאמן עושה רושם, היא הדבר המנצח בנבחרת. לוי עשה שיעורי בית למרות שלא קיים פגישה עם קודמו בתפקיד, הוא למד את הבעיות של הנבחרת והבין מאיפה יכולות לצוץ הצרות שלו. לוי החל לנטרל את המוקשים בבחירת השחקנים למחנה האימונים ובשיחה עימו אמר כי: ״בנבחרת שלי יהיו השחקנים הכי טובים שיש אבל לא רק. לא השחקנים הכי טובים אלא גם השחקנים הכי מתאימים מבחינה חברתית״.

לוי מעריץ את שיטת המשחק של אתלטיקו מדריד ורוצה להנחיל את אותם ערכים בנבחרת ״השיטה של סימאונה היא לצמצם רווחים. כשאין לך כלים מתאימים להתמודד עם הגדולות אתה צריך להפעיל נשק כדי לצמצם פערים ועושים את זה בזכות משחק על 35 מטר בלבד. כל השחקנים מצמצמים רווחים ומשחקים קרוב אחד לשני זו הדרך לנצח יריבות גדולות ממך. מה שסימאונה עושה באתלטיקו אני מיישם בנבחרת. אנחנו עבדנו על זה באימונים. בכל האימונים השיטה היתה לשחק על שטח קטן של 35 מטר כדי להיות קרובים האחד לשני ולמנוע מהיריב שטחים גדולים. אנחנו נעבוד על השיטה הזו והמטרה היא להצליח. אני מאמין שיצמצם פערים מהנבחרות הגדולות. אני לא מרים מראש ידיים גם לא נגד איטליה וספרד״.

המכשול הגדול של אלישע לוי מעבר ליריבות הגדולות הוא מערכת היחסים בין חלק מהשחקנים. אלישע לוי מסוגל לכבות את השריפות. ״אני יודע לחייך, אני אוהב להיות נחמד עם כולם אבל כשצריך אני יודע בדיוק להתנהג אחרת. הנבחרת הזו תהיה משפחה, אנחנו נבנה משהו יפה ומצליח״

 

אלישע לוי גלריה
אלישע לוי. השחקנים סומכים עליו

אלישע לוי מוכר לשחקני הנבחרת את אלישע לוי. אם יש משהו שהשחקנים בנבחרת אוהבים זה אמינות, ישירות, תמיכה ולויאליות. שחקנים רבים סבלו מחוסר תמיכה וחוסר לויאליות מצד מאמן הנבחרת ומאמנים בקבוצתם. אצל לוי המציאות שונה. השחקנים יודעים שעם אלישע לוי אפשר לומר הכול בשיחות בארבע עיניים ודבר לא ייצא לתקשורת, אצל לוי השחקנים יודעים שההחלטות יהיו מקצועיות בלבד בלי שיקולים כיצד התקשורת תגיב. השחקנים יודעים שאצל אלישע לוי הם יכולים לצאת למלחמה והמפקד יישאר ראשון לפני כולם ואם יצטרך גם יסייע לפינוי פצועים. השחקנים יודעים שאלישע לוי לא ימכור אותם אצל עיתונאים, לא יבקר אותם בתקשורת אחרי כישלונות ולא יפיל עליהם את התיק כדי לברוח מאחריות.

יש לאלישע יתרון נוסף. נבחרת ישראל שובצה עם נבחרות ספרד ואיטליה. כולם יודעים כי הסיכוי לעלות למונדיאל יותר מקלוש. עופר עיני מבין זאת, התקשורת מבינה שישראל לא במאבק העלייה ולכן יהיה למאמן החדש קל. הוא צריך להוביל את ישראל למקום השלישי. עם האישיות הכובשת שלו, עם הסגל שיש לו ועם היריבות שיש לו, המקום השלישי בהחלט משימה אפשרית. מחנה האימונים באוסטריה שיסתיים במשחק ההכנה בנובי סאד בסרביה ביום שלישי הוא ההזדמנות הגדולה של נבחרת ישראל בעידן החדש של אלישע לוי להזיז הצידה את המכשולים שיכולים למנוע מלוי להצליח.

 

 

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?