כבר חמש עונות משחקת בליגת העל והקבוצה הצנועה מהשרון עדיין לא הצליחה לגרום לחובבי הכדורגל להתחבר אליה, גם לא לחובבי הכדורגל הרבים שיש בעיר. עצם העובדה שהפועל רעננה מצליחה לשרוד בליגת העל ואף הייתה בפלייאוף העליון פעמיים, היא סיפור הצלחה גדול.

להפועל רעננה אין אצטדיון ביתי והקבוצה משחקת בנתניה, אין לה קהל אוהדים גדול והיא סובלת גם מהיעדר מחלקת נוער ראויה למועדון בליגת העל, מה שמחייב את הבעלים לרכוש שחקנים ולחפש מציאות. המועדון הוכיח שהוא יודע לעשות את זה, כשהדוגמא הטובה ביותר היא טוני וואקמה.

הפועל רעננה פותחת עונה
הפועל רעננה פותחת עונה

בעלים

בשנת 2009 עזב אתמכבי ורכש את המועדון הקטן מהליגה הלאומית, והוא האחראי לעובדה שהקבוצה הקטנה תקעה יתד בליגת העל בתקציב שפוי, מהנמוכים בליגת העל. אלון אשף בגיוס כספים והוא אישית מביא מהבית 2-3 מיליון שקלים בעונה. תפיסת העולם שלו פשוטה: תקציב שפוי ומציאת שחקנים זולים עם פוטנציאל גדול. השיטה הזו מוכיחה עצמה עם שחקנים ומאמנים.

הפך את הפועל רעננה לקבוצה לגיטימית. צילום: הפועל רעננה
הפך את הפועל רעננה לקבוצה לגיטימית. צילום: הפועל רעננה

מאמן

אחרי שלוש עונות בהן אימן בהצלחה, נכנס לנעליים גדולות. עבור אברהם שיחגוג בדצמבר הקרוב 37, זו תהיה העונה הראשונה כמאמן בליגת העל. לפני כעשור הוא היה שחקן הפועל רעננה, ובהמשך שימש כעוזר מאמן בהפועל כפר סבא ומאמן הפועל רמת השרון בליגה הלאומית.

גם אלון וגם אברהם לקחו הימור, יתכן וזה הימור מחושב. בינתיים אברהם קיבל את הבמה והיתרון הגדול שיהיה לו הוא סביבת עבודה נעימה ופחות מלחיצה מבחינת האוהדים המעטים.

קיבל את הבמה. דודו דהאן. צילום: הפועל רעננה
קיבל את הבמה. דודו אברהם. צילום: הפועל רעננה

חלון העברות

הצטרפו: רועי לוי, ג’ורדן פושה, מרקו אדאמוביץ׳, עלי מוחמד קמארה, כארם ארשיד, גבריאל ינצ׳ו ושגיא דרור.

עזבו: אריק ינקו, אלי בבייב, אלעד גבאי, יובל שבתאי, רוג'רס קולה, מוחמד כליבאת, זאמה רמבוואנה, רון למל, קונלייד לוצ'נגה ונסונזה נגוסה.

תקציב

המטרה של הבעלים להעמיד תקציב של 15 מיליון שקלים עם אפשרות להגדילו במיליון שקלים לפחות בהתאם לגיוס הכספים ולצרכים המקצועיים בנוגע לסגירת הסגל הסופי. הבעיה של הפועל רעננה שהיא גוררת גרעון של 1.5 מיליון שקלים אותו היא אמורה להמשיך ולהקטין כמו בעונה שעברה.

השחקנים חוגגים מול נתניה. צילום: הפועל רעננה
השחקנים חוגגים מול נתניה. צילום: הפועל רעננה

מטרות וציפיות

המטרה של הקבוצה להישאר בליגת העל. אשר אלון, כמו תמיד, מכוון וחולם על פלייאוף עליון אבל לצערו מדובר במשימה בלתי אפשרית. הציפיות מהפועל רעננה דומות למציאות למה שהיא עשתה בשנים האחרונות – עונה נוספת בליגת העל ובניית מאמן צעיר לשנים הבאות.

הערכה

הפועל רעננה הצליחה להפתיע בשנים האחרונות ורשמה הישגים גדולים בלי קשר לתקציב הנמוך ולסגל הבינוני. העונה נראה שרעננה תהיה בפלייאוף התחתון ותתמודד נגד הירידה. למרות שחיים סילבס מיצה עצמו בקבוצה והיה מקום לשני הצדדים להתאוורר, סילבס עדיין היה עבור רעננה אי של יציבות.

הניצחון הגדול 2:4 על מכבי נתניה בגביע הטוטו נותן לקבוצה ולמאמן הרבה ביטחון ואמונה שהם יתגברו על עזיבתו של סילבס, ויתנו עונה טובה בליגה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא