ח”כ (יש עתיד) תקף היום (ראשון) את כנס השמאל הקיצוני – “” – שייערך מחר במשכן הכנסת.

ההזמנה ל”כנס ילדי הכיבוש” – מתוך עמוד הפייסבוק של דב חנין

 

את הכנס מובילים חברי הכנסת (מרצ), ודב חנין (הרשימה המשותפת) וקסניה סבטלובה (המחנה הציוני). בהזמנה לכנס נכתב כי “51 שנים של כיבוש הותירו דור שלם של ילדים ללא עתיד. הממשלות מייצרות מסך עשן על ההשפעה הישירה של הכיבוש על האוכלוסייה האזרחית בגדה, בירושלים המזרחית ובעזה. ילדים משני צידי הסכסוך לא בחרו להיוולד למציאות עקובה מדם, ולא נוכל לייצר בשבילם עתיד שונה ללא דיאלוג. הדרך היחידה לצאת ממעגל האלימות היא לסיים את הכיבוש”.

לכנס הוזמנו ארגוני כמו ”” ו””, “רופאים לזכויות אדם”, “לוחמים לשלום” ואף ילדים ממזרח ירושלים.

“המחנה הציוני איבדו את זה”, צייץ לפיד בתגובה. ”חברו למשותפת והזמינו מחר לכנסת את ״שוברים שתיקה״, ״בצלם״ וכל תומכי ה-BDS לכנס ״ילדים תחת כיבוש״. הכנס הוא מתנה לאויבי ישראל”. בעקבות הביקורת החריפה, חברי מפלגתו המחזיקים בעמדות שמאל לא ישתתפו באירוע.

התגובות ממארגני הכנס, לא איחרו לבוא.

איימן עודה צייץ בתגובה: “אנחנו יודעים שאנחנו עושים משהו נכון כשהצל החיוור של ביבי מתחיל לצייץ. מחר ב15:30 נדון על ההשלכות ההרסניות של הכיבוש על חיים של ילדים ונוער”  דב חנין מיהר אף הוא להגיב: “לא, לפיד. מי שאיבד את זה הוא מי שמנסה לעקוף את ביבי מימין תוך אימוץ עמדה הזויה ומסוכנת כלפי ארגוני זכויות האדם בישראל”.

זהבה גלאון, לשעבר יו”ר מרצ, תקפה אף היא את לפיד ועקצה אותו על מצבו בסקרים. “אני מבינה שהסקרים לא החמיאו הבוקר”, צייצה. “טוב לדעת שיש ח”כים שמתעקשים לעסוק בעניינים פעוטים כמו המדיניות של ישראל וההשלכות שלה”.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.