8:17 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המח"ט למשפחת אזריה: "קו ההגנה שלכם לא מוצלח"

המח"ט למשפחת אזריה: "קו ההגנה שלכם לא מוצלח"

מח"ט כפיר נפגש בחשאי עם צ'רלי אזריה ולחץ עליו להחליף את צוות ההגנה ובמקביל לוותר על הערעור המשפטי. "הדבר דומה לסוכן מדיח"

אלוף משנה גיא חזות, מפקד חטיבת כפיר, נפגש בחשאיות עם צ'רלי אזריה, אביו של אלאור אזריה, החייל שהורשע בהריגה על חיסול מחבל. כך פורסם הערב (ד') בערוץ 2.

מטרת הפגישה הייתה ללחוץ על משפחת אזריה לוותר על האפשרות לערער על פסק הדין של השופטת מאיה הלר, ובמקביל, לשתף פעולה עם הסנגוריה הצבאית וצמרת הפיקוד. בתמורה, צה"ל יתחייב להפחית בעונשו של אזריה.

מתוך "לפני כולם"

בתחילת הפגישה, אל"מ חזות גילה אמפטיה למשפחת אזריה, ואמר: "הבן שלך אלאור הוא חייל שלי, אני מח"ט כפיר, אני לא שכחתי את זה אפילו פעם אחת". צ'רלי אזריה השיב: "אבל 10 חודשים אחי, עכשיו אתם אומרים 'הוא החייל שלי?!'".

"אני לא מוכן שהבן שלי בגיל 21 יהיה לו סעיף על הריגה בזמן ששירת את המדינה"

2796983399283640360no
אלוף משנה גיא חזות. צילום: חטיבת כפיר

צ'רלי אזריה הבהיר בפגישה כי הוא מוכן להיפגש ולדבר, אך אין בכוונתו להתפשר על עקרונות בסיס. "אני לא מוכן שהבן שלי בגיל 21 יהיה לו סעיף על הריגה בזמן ששירת את המדינה", אמר צ'רלי אזריה, והוסיף, "אני מבחינתי אין את הסעיף הריגה, אין לי בעיה. אני לא רוצה לגרום נזק לצבא להיפך, אני רוצה לצאת בהצהרה ולהגיד לחיילים שצריך להתגייס לצה"ל, שאין לנו ארץ אחרת".

בתוך כך, אזריה התייחס לחוסר האמון של החיילים במערכת הצבאית לאחר המשפט. "כשאני שומע חיילים שמתקשרים אלי ואומרים לי 'תשמע צ'רלי, אני לא יודע מתי מותר לירות ומתי אסור לירות. אם אני לא אירה, יגידו לי לא פעלת מבחינה מבצעית. אם אני אירה – אני אהיה במקום הבן שלך'. מה אני יכול להגיד להם?! אני לא רוצה את הנזק הזה, ההיפך".

כמו כן, אזריה התייחס לסרטון שתיעד את הפיגוע השבוע בשכונת ארמון הנציב בירושלים, בו נראים צוערים חמושים בורחים מזירת פיגוע. אזריה רמז כי היסוס הרשעת בנו השפיעה על היסוס החיילים. "כשאני ראיתי אתמול את האירוע התביישתי, התביישתי, עד היום כואב לי הלב, אני צרוב לי בלב שאנחנו קוברים עכשיו 4 חיילים".

אלאור אזריה ואביו בבית הדין. פלאש 90
צ'רלי ואלאור אזריה בבית הדין הצבאי. צילום: פלאש 90

בעקבות ההד התקשורתי סביב הפרשה, שמו של אלאור אזריה התפרסם ברחבי הארץ ובעולם. כעת, אביו של לוחם כפיר חושש שהוא יהיה חשוף לסכנה. "בחיים הוא לא יוכל להחזיק אקדח, מי יכול להבטיח לי שאף אחד לא ינסה לפגוע בו ודברים כאלה?!".

אל"מ חזות השיב: "צ'רלי, את כל הדברים האלה אנחנו יכולים לפתור, מכיסוי מודיעיני שנדע איזה איומים בדיוק יש עד לאישור חריג לאור האיום שקיים, כל הדברים האלה פתירים צ'רלי, זה כסף קטן. אני לא רוצה להטעות אותך, זה לא יסתיים בלי תקופה בכלא, אבל הכול זה שאלה של אלטרנטיבות. אני מציע שנמשיך מפה לפגישה נוספת עם הגורמים האלה שדיברתי, אין לנו הרבה זמן. קו הגנה הזה שבו לפחות ממה שקראתי, הוא לא היה מוצלח עד עכשיו".

 

"תוכן השיחה – משטרים אפלים ומאפיה"

עורכי הדין אילן כץ ואייל בסרגליק, סנגוריו של אלאור אזריה, זעמו על פרסום הפגישה. במכתב חריף שכתבו השניים לאביגדור ליברמן שר הביטחון נאמר: "גילינו לתדהמתנו כי נעשו פניות בלתי ראויות מצד גורמים בכירים בצבא וביניהם מח"ט כפיר, אל"מ גיא חזות, וקצין מילואים בשם אל"מ אופיר סופר לאביו של מרשנו על מנת לגרום לו להחליף את עורכי הדין וכן למנוע ערעור עתידי בתיק זה, תוך שימוש בהבטחות מהבטחות שונות – דברים העולים לכאורה כדי עבירות פליליות".

 

דובר צה"ל מסר בתגובה: "דובר צה"ל מבקש להבהיר כי לא יפרט את תוכן הפגישה שהתקיימה בין משפחתו של סמל אלאור אזריה ומפקדו, אך מכחיש את הפרסום השגוי בחדשות 2 כאילו הוצעה הצעה באשר להקלה בעונש או ביחס לערעור או כהתערבות אחרת כלשהי בהליך המשפטי. דובר צה"ל מבקש להדגיש כי סמל אלאור אזריה זכאי להליך משפטי נקי וחף מלחצים ומטופל על ידי מפקדיו באופן שוטף כמו כל חיילי צה"ל".

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?