משפחת הלוחם נטשה בזעם את אולם הדיונים: משפטו של המחבל אסלאם יוסף אבו חמיד, שרצח את לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד, החל היום (ד') בבית הדין הצבאי בכלא עופר. המחבל מואשם בעבירת רצח.

סמ"ר הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

 

משפחת לוברסקי דרשה הרכב שופטים בן שלושה סגני אלופים שהם יכולים לגזור גזר דין מוות. בדיון היום הם גילו שההרכב הוא סא"ל ועוד שני רבי סרן ונטשו בזעם את האולם.

האב ולדימיר לוברסקי אמר: "זה בזיון שאין לי מילים. אנחנו נלחמים על . מערכת המשפט שמה את עצמה מעל למערכת הפוליטית ומחליטה מה יהיה עוד לפני תחילת המשפט. לא מאפשר . זו בושה. איך אפשר לדבר על הרתעה?". עוד הוסיף, "אנחנו רוצים למנוע את הרצח הבא ושלא יהיו יותר משפחות שכולות".

ולדימיר ואריק לוברסקי. צילום: פורום "בוחרים בחיים"

 

מוקדם יותר אמרו האב ולדימיר והאח אריק כי "מדינת ישראל מאפשרת למחבלים להמשיך ולחגוג על חשבון כולנו. הם יושבים פה על סיר הבשר ומקבלים מענק כספי מהרשות הפלסטינית, אספקה מהצלב האדום שלא הייתה מביישת מסעדת יוקרה במרכז תל אביב ותנאי מחיה שרבים מהמשפחות הנזקקות בארץ רק היו חולמות עליהן".

לדבריהם, "צריך לשים סוף לחגיגה. ארבעת אחיו של המחבל יושבים בכלא הישראלי. עונש מוות למחבל השפל ימנע את הפיגוע הבא חלילה".
דברי סא"ל (מיל.) עו"ד מוריס הירש, פרקליט איו"ש לשעבר, שמלווה את משפחת לוברסקי. צילום: פורום "בוחרים בחיים"

"משפחה המחבל הפכה את הטרור לענף כלכלי ומשפחתי"

אחיו של המחבל אסלאם הם פעילים בחמאס אשר ביצעו בעבר פיגועים רבים בהם נרצחו ישראלים. האח עבדל מונאם אבו חמיד ביצע פיגוע טרור ורצח את רכז השב"כ נועם כהן בשנת 1994 בראמאללה. הוא חוסל חודשים לאחר מכן. האח נאסר מרצה מאסר עולם בכלא הישראלי ואח נוסף שוחרר מהכלא בשנת 2009.

את בני משפחת לוברסקי ליוו משפחות שכולות מפורום "בוחרים בחיים" ופעילי תנועת "אם תרצו". יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג: "אנחנו מתמודדים עם משפחה שלמה של מחבלים המקבלים כספים מן הרשות הפלסטינית בגלל מעשיהם הנפשעים. הם הפכו את הטרור לענף כלכלי ומשפחתי. על מדינת ישראל לייצר חבילת הרתעה שלמה נגד הטרור. חבילה שיש בה צמצום מוחלט של זכויות המחבלים בבתי הכלא, גירוש בני משפחה לעזה וגזר דין מוות למחבלים, ויפה שעה אחת קודם".

ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20


:עוד באותו נושא