"רשויות השלטון והצבא בישראל, לא ישתפו פעולה עם רוצח ולא ינהלו עימו כל קשר שהוא. רוצחים מקומם בכלא או בקבר. בוודאי שלא בשום תפקיד ציבורי כלשהו". כך אמר היום (ד') אלי בן דהן, סגן השר הביטחון, בתגובה לבחירתו של הרוצח תייסיר אבו סנינה לראשות העיר בחברון.

כזכור, בשנת 1980 המחבל תייסיר אבו סנינה השתתף באופן ישיר בפיגוע בבית הדסה שבחברון ורצח 6 בחורי ישיבה: אליה זאב, גרשון קליין, חנן קרוטהמר, יעקב צימרמן, צבי גלאט ושמואל מרמרשטיין הי"ד. אבו סנינה שוחרר מהכלא בישראל ב-1985 במהלך "עסקת ג'יבריל".

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) תמך במחבל במהלך קמפיין הבחירות לראשות העיר, סגן שר הביטחון אלי בן דהן אמר כי מנהיג שתומך בטרור לא רשאי להציג את עצמו כמחנך לשלום בפני נשיא ארה"ב. "אבו סנינה, שהיה מועמד הפתח, נבחר לתפקיד ראש העיר חברון בברכתו של 'הפרטנר לשלום' אבו מאזן. אותו אבו מאזן שבשבועות האחרונים משקר במצח נחושה לעולם כולו ובייחוד לנשיא ארה"ב טראמפ. אותו אבו מאזן המחנך ילדים לרצוח יהודים, אומר שפניו לשלום. אותו אבו מאזן המשלם משכורות לרוצחים והפך אותם לגיבורי התרבות של עם פלסטיני מומצא, אומר שישראל היא כובשת. אותו אבו מאזן החולם להקים פה את מדינת פלסטין שבירתה ירושלים, אומר שהוא מעוניין במשא ומתן".

"אתה עומד ללחוץ את ידו של אבו מאזן שעומד מאחורי בחירתו של הרוצח"

בתוך כך, סגן השר הביטחון ציין כי חלק מהנרצחים היו אזרחי ארה"ב וקרא לנשיא טראמפ לא ללחוץ את ידו של אבו מאזן. "אני רוצה להזכיר לכם, הרוצח אבו-סנינה רצח שני אזרחים אמריקאים, אחד מהם אף שירת במארינס. הדם על ידיו הוא גם דמם של אזרחי ארצות הברית של אמריקה. אתה עומד ללחוץ את ידו של אבו מאזן, האיש שעומד מאחורי בחירתו של הרוצח הזה, ושתנועתו מתארת את רציחותיו כ'מעשה גבורה אמיץ'. האם את ידיו המגואלות בדם אתה רוצה ללחוץ?".

בן דהן הוסיף כי התמיכה של אבו מאזן בתייסיר אבו סנינה היא לא האקט היחידי שיו"ר הרשות הפלסטינית ביצע למען רוצחים. "האם כשמספרים לכם שאבו מאזן הוא פרטנר, הם חושפים בפניכם את פניו האמיתיות? מספרים לכם שבכסף שאתם תורמים לפיתוח מדינתו במרכאות, הוא משלם שכר למחבלים היושבים בכלא הישראלי? אז לא – את ירושלים הוא לא יקבל, ואת אריאל הוא לא יקבל, ואת תל אביב הוא לא יקבל. האמת תגבר. והאמת היא שהם אינם מעוניינים בשלום. המטרה שלהם היא להחליף אותנו בארצנו. לסלק כל יהודי מאדמתנו הקדושה, כל יהודי עד האחרון שבהם. לכן הם גם מחנכים את הילדים שלהם לרצח יהודים. פשוט מאוד, אכזרי מאוד".

אלעד שור

אלעד שור