סייפולו סייפוב המחבל שביצע פיגוע דריסה במנהטן
המחבל שביצע פיגוע דריסה במנהטן

סייפולו סייפוב המחבל בן ה-29 שביצע את פיגוע הדריסה הקטלני במנהטן מוקדם יותר השבוע אמר לחוקריו כי קיבל את ההשראה למעשה הטבח כשצפה בסרטונים של ארגון הטרור דאעש (). כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס. לפי פרקליט התביעה במנהטן, האישומים בהם מואשם סייפוב עלולים לגרור עונש מוות.

 סייפוב אמר לחוקריו כי תכנן את הטבח במשך כשנה וכי הוא "מרגיש טוב עם מעשיו".כמו כן דווח שביקש להציב בחדר בית החולים שלו את דגל "המדינה האסלאמית".

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, בזמן תדרוך על נשקי הוריקן הארווי בטקסס, 25 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס
דונלד . צילום: רויטרס

 צוות החוקרים מצא בביתו של סייפוב אלפי פרטים הקשורים בתעמולה של דאעש וביניהם תמונות וסרטי וידאו. עוד דווח כי ישנם מבוקשים נוספים בסיוע לסייפוב, אחד מהם הוא אדם בן 32 בשם מוחמדזויר קדירוב.

בישיבת הקבינט שהתכנסה אתמול (רביעי) בוושינגטון אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי בכוונתו לבטל את הגרלת הגרין קארד השנתית. זאת לאחר שמחלקת המדינה האמריקנית אישרה כי סייפוב זכה בהגרלה בשנת 2010 והיגר מאוזבקיסטן לארה"ב.

"אני הולך לבקש מהקונגרס להתחיל לעבוד מיד, כדי שניפטר מהתוכנית הזאת", אמר טראמפ. "אני אנקוט את הצעדים ההכרחיים כדי להגן על העם שלנו". טראמפ, שכינה את המחבל "חיה" ואמר כי הוא שוקל לכלוא אותו בגואנטנמו ביי, הוסיף: "אנחנו חייבים להיות קשוחים וחכמים יותר, והרבה פחות פוליטיקלי קורקט. אנחנו כל כך פוליטיקלי קורקט שאנחנו מפחדים לעשות משהו".

 .

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.