שני המחבלים הרוצחים שביצעו את מתקפת הטרור אמש בתל אביב הם מוחמד אחמד מוסא מחאמרה וחאלד מוחמד מוסא מחאמרה, בני דודים מהעיירה יטא שליד חברון. כוחות צה"ל פשטו הלילה על בית אחד המחבלים וחקרו בני משפחה. על העיירה הוטל סגר. חמאס הודיע כי המחבלים הם אנשיו.

נתניההו, ארדן וליברמן בזירת הפיגוע אמש
נתניהו, ארדן וליברמן בזירת הפיגוע אמש

בהתקפה נרצחו ארבעה אנשים ושישה עשר נוספים נפצעו, מתוכם שלושה באורח בינוני והשאר קל. הירי התחיל במסעדת "מקס ברנר" ונמשך לעבר רחוב הארבעה, שם נורה אחד המחבלים ונתפס בידי מאבטחי "קול ישראל" ומאבטחי המשרד לביטחון פנים הסמוכים. גם המחבל השני נעצר.

ראש הממשלה נתניהו שחזר אמש מביקור ברוסיה מעט לאחר הפיגוע, הגיע בחצות לזירת האירוע עם השר לבטחון פנים ארדן ושר הבטחון ליברמן, שם קיבלו סקירה על האירוע. שר הבטחון ליברמן שהה בזמן הפיגוע בלשכתו בקריה, הסמוכה למקום הפיגוע. הקבינט הבטחוני יתכנס היום ב-12:00 לישיבה מיוחדת בעקבות הפיגוע.

״היה פה אירוע מאוד קשה של רצח בדם קר של מחבלים נפשעים", אמר ראש הממשלה, "אני רוצה לשלוח קודם כל תנחומים למשפחות שעולמן חרב ברגע זה וכמובן גם איחולי החלמה לפצועים. אני רוצה לשבח את הגבורה של אזרח שבפעולתו כנראה הציל לא מעט חיים, וגם של מאבטח שפעל במהירות, במיומנות וגם של שוטר שלכד את המחבל השני".

בהתייחס לתגובת ישראל לאירוע הטרור אמר ראש הממשלה: "קיימנו דיון על שורה של צעדים התקפיים והגנתיים שאנחנו ננקוט כדי לפעול מול התופעה החמורה של ירי. היא בהחלט מאתגרת אותנו ואנחנו ניתן לה מענה. וכמובן שאנחנו גם יודעים, מצפים שתהיה ערנות מירבית של האזרחים, תהיה פעולה נחרצת של המשטרה, של צה"ל ושל גורמי הביטחון האחרים, לא רק לאתר כל משתף פעולה עם הרצח הזה, אלא גם למנוע פעולות נוספות. אנחנו בעיצומה של תקופה לא פשוטה. אנחנו נפעל בתקיפות ובשכל".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20